“KÜTAHYA’NIN KRONİKLEŞMİŞ SORUNLARI VAR”

featured
service

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Kütahya’da konuştu. Kütahya’nın birçok anlamda sıkıntılar yaşadığını söyleyen Kılıç, “Kütahya’da kronikleşmiş birçok sorun bulunuyor. Ayrıca ülkemizin kanayan yarası olan uyuşturucuya bağlı suçlarda yaşanan artış Kütahya ilimizde de gözle görülür bir şekilde artmaktadır” dedi.

Kütahya’da bir dizi ziyaretlerde bulunan CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, partisinin il başkanlığında gündeme dair açıklamalarda bulundu. CHP Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap, İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz’ın katıldığı toplantıda konuşan Kılıç, Kütahya programı kapsamında 3 gün boyunca çeşitli ziyaretlerde bulunacaklarını belirtti. “Ülkemizde durum nasılsa aslında Kütahya’da da durum aynı” diyen Kılıç, “Kütahya’nın da ülkemizin sorunları gibi kronikleşmiş sorunları var. Bunların başında da işsizlik, işsizlik nedeniyle göç, yoksulluk, Suriyeli sığınmacılar, Eti Gümüş başta olmak üzere, Manyezit işletmeleri, Seyitömer Linyit işletmeleri ve Kütahya Azot Fabrikası gibi birçok işletmenin özelleştirilmesi gelmektedir. Ayrıca ülkemizin kanayan yarası olan uyuşturucuya bağlı suçlarda yaşanan artış Kütahya ilimizde de gözle görülür bir şekilde artmaktadır. Kentimizin kronik sorunları var bunları biliyoruz. Kütahyalı gençlerin, Kütahyalı hemşerilerimizin bu iktidardan alacağı var. Tüm Türkiye’nin var. Koskoca bir yaşam borçlular bu memleketin evlatlarına. Bu borçtan da öyle kolay kolay kurtulamayacaklar. 20 yılda yaşattıkları her kötülüğün hesabını verecekler. Bütün hukuksuzluklarının hesabını verecekler” dedi. Vatandaşın oyuna değil sorunlarına talip olduklarını belirten Kılıç, sorunların çözümü noktasında Kütahyalılara söz verdiklerini kaydetti.

“VATANDAŞLARIMIZIN DERTLERİNİ DİNLEDİK”

TÜİK’in enflasyon verilerine atıfta bulunan Kılıç, şunları kaydetti: Ancak sokakta durum ortadadır. Her ne kadar TÜİK verilerine göre enflasyon yüzde 70 deseler de vatandaşın mutfağında, çarşıda, pazarda yüzde 150’nin üzerinde bir enflasyon olduğu hissedilmektedir. İlçelerimizde yapmış olduğumuz saha çalışmalarında da bu durumu birebir yaşayan vatandaşlarımızı dinledik. TÜİK 2022 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’nin yüzde 7,3 büyüdüğünü açıkladı. Biz büyüyen görmedik. Aksine bitik esnaf, bitik vatandaş gördük. İlçelerde yaptığımız çalışmalarda esnafa, sanayiciye, çiftçiye, emekliye, vatandaşlarımıza sorduk. Türkiye yüzde 7,3 büyümüş siz de bir büyüme var mı? diye. Bırakın büyümeyi sabit kalsak yeter diyor vatandaş. Vatandaş büyümeyi bıraktı her geçen gün daha da küçülmemek için can siperane savaş veriyor. Ancak hemen her gün elektriğe, doğalgaza, akaryakıta gelen zamlara yetişemez oldular. Bu kadar vergi artışı, bu kadar zam neden yapılıyor diye soruyor vatandaş haliyle. Bu zamlar dolar garantisi verilen köprülere, yollara, Zafer Havaalanı gibi havaalanlarına gidiyor. Sürekli borçlanan iktidarın faiz ödemelerine, sarayın masraflarına, Kur Korumalı Mevduat hesaplarına gidiyor.

“KARANLIK TABLOYU KÖKTEN DEĞİŞTİRMEYE TALİBİZ”

Hükümetin açıkladığı ekonomik modellerin bir önceki modeli aratır hale geldiğini belirten Kılıç, Türkiye’nin dünya genelinde ilk 20 ekonomi arasından düşürüldüğünü savundu. “Artık yönetilemeyen bir Türkiye var” diyen Kılıç, “Ekonomiden tarıma, sağlıktan eğitime ve adalete kadar dibi görmüş bir Türkiye var. Ancak az kaldı sözümüz söz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu karanlık tabloyu kökten değiştirmeye talibiz. Önce Türkiye’yi sonra Kütahya’yı bu zihniyetten kurtaracağız. Bu memleketi yüzü gülen insanlar ülkesi yapmaya kararlıyız. Üreteceğiz, kazanacağız ve hakça paylaşacağız. Kimse aç ve açıkta kalmayacak. Çocukları bir şey ister diye yüzüne bile bakamayan annelerin ve babaların yüzünü tekrar kaldıracağız. Adalete ekmek kadar su kadar ihtiyacımız olduğu bir dönemde bu atama vatandaşlarımızın adalete olan inancını tekrar ve tekrar kökünden sarsmıştır. Bu kişi yargı içerisine konuşlanmış siyasi bir cellatken şimdi de ödülünü almış bakan yardımcısı olarak verilen talimatları harfiyen yerine getirecektir. Adalet bir gün herkese lazım olacaktır. Bunu herkesin böyle bilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

KASAP: GELİYOR GELMEKTE OLAN, BUNU HİSSETTİRECEĞİZ

Toplantıda konuşan CHP Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap, Kütahya ve Türkiye için çalışmaya ara vermeden devam edeceklerini söyledi. Parti olarak belirlenen ‘geliyor gelmekte olan’ sloganının hayata geçirilmesi gerektiğine vurgu yapan Kasap, “Bu sloganı vatandaşlarımıza gerektiği gibi anlatmamız lazım. İnsanların bizi tercih sebebi bizim onlara sunduğumuz projeler, yatırım önerileri olmalı. Biz her zaman vatandaşımızın yanındayız ve bunu hissettirmek için her platformda olmaya devam edeceğiz” dedi. CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz da CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç’a ziyaretleri için teşekkür etti.

“KÜTAHYA’NIN KRONİKLEŞMİŞ SORUNLARI VAR”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!