Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KÜTAHYA’NIN ÇOCUKLARI TÜRKİYE’YE SESLENECEK

Kütahya Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri

Kütahya Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri TRT Radyo 1′ de düzenlenen ‘Benim Şehrim Benim Hayatım’ programıyla Kuruluşun Kurtuluşun Şehri, Cumhuriyet’in kazanıldığı topraklardan 23 Nisan 2022 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Türkiye’ye seslenecekler.

TRT Radyo 1’de Dilek Oral tarafından hazırlanan, mikrofonun çocuklarda olduğu “Benim Şehrim Benim Hayatım” programı farklı şehirlerden, ortaokul çağındaki çocukların,  küçük zannettiğimiz kocaman dünyasının kapılarının aralandığı, hayallerin ve amaçların harmanlandığı, heyecanlı ve sesini duyurabilmiş olmanın mutluluğunun hissedildiği, kendi şehirlerini ve kendi hayatlarını anlattığı programın bu haftaki konuğu Kütahya Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri olacak.

HER CUMARTESİ TRT RADYO 1’DE

Çocuk kuşağında yer alan, farklı şehirlerdeki çocukların, kendi şehirlerini, kendilerini tanıtırken diğer şehirlerdeki çocuklar arasında köprü vazifesi gören program, her ili 3 hafta süre ile anlatıyor. Her hafta Cumartesi günü saat 10.30-11.00 saatleri arasında TRT RADYO1 kanalında yayınlanmaya devam ediyor. Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri programı 23 Nisan 2022 – 30 Nisan 2022 – 07 Mayıs 2022 Cumartesi günleri Saat: 10.30-11.00 arası TRT Radyo 1 de üç bölüm halinde yayınlanacak.

“BENİM ŞEHRİM, BENİM HAYATIM” Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri 23 Nisan 2022 Cumartesi günü saat 10.30-11.00 saatleri arasında TRT RADYO1 kanalında Kütahya’tı, “Benim Şehrim” başlığı altında, çocukların rehberliğinde ve sunumuyla tanıtacak. Çocuklar yaşadıkları şehrin tarihini, kültürel yapısını kendi bakış açılarıyla anlatacak.  Yaşadıkları şehrin sosyal ortamı hakkında bilgi verecek.  “Benim Hayatım”  başlığı altında ise,  çocuklar kendi dünyalarını,  yaşamlarını,  hayata bakışlarını,  hayallerini,  umutlarını,  beklentilerini samimi bir şekilde paylaşacaklar. Oyunlarını, paylaşımlarını günümüz dijital dünyasının dışında büyük bir özgüvenle kendi seslerinden dinleyiciye aktaracaklar.