KÜTAHYALI HAYIRSEVERLERE MECLİSTEN TEŞEKKÜR

featured
service

TİKA’NIN Filistin’de Kütahya Altın Çocuk Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından kurulan yetimhaneye önemli katkılarda bulunduğunu söyleyen AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler; “Kütahya’mızın iyilikte yarışan cömert insanları değerli hemşerilerime, 120 yetim çocuğa sıcak bir yuva olan bu yurdun yapımına vesile oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı 2022 yılı bütçesi üzerine grubu adına söz aldı. TİKA’nın vizyon ve misyonu hakkında açıklamalarda bulunan Milletvekili Erenler, 5 kıtada sürdürülen faaliyetlere ilişkin de bilgiler verdi.

“5 KITADA FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR”

TİKA’nın 1992 yılında bağımsızlıklarını kazanan Türk cumhuriyetlerinin kalkınma yolculuklarına destek olunması amacıyla kurulduğunu ifade eden Ceyda Çetin Erenler; “AK Parti hükûmetlerimizin desteğiyle gelişmiş, 2002 yılında sadece 12 ülkede yurt dışı ofis sayısı bugün 62’ye yükselmiştir. Bine yakın personeli ile 30 bin projesiyle 170’ten fazla ülkeye ulaşarak kalkınma ve iş birliği alanında dünyada adından övgüyle bahsedilen bir kurumumuz hâline gelmiştir. ‘Dünyanın her yerine uzanıp nerede dertli varsa Türkiye olarak oraya gidip az veya çok yardımda bulunacağız’ vizyonunu misyon edinen TİKA, Türkiye’mizin en merhametli ülke unvanına yakışır şekilde 5 kıtada faaliyetlerini sürdürmektedir. Gittiği her yeri inşa ve ihya eden şanlı ecdadımızın izinde, ata yurdumuz Türk dünyasındayız, Kafkasya’dayız, Afrika’dayız, Amerika’dayız, Avrupa’dayız, akıncı cetlerimizin izinde Balkanlardayız, gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimizin yanındayız” şeklinde konuştu.

“ECDAT YADİGÂRI ESERLER YENİDEN AYAĞA KALDIRILIYOR”

Erenler, TİKA’nın tüm sömürgeci ve ırkçı zihniyetlerin aksine dil, din, ırk ayırt etmeksizin birbirinden farklı gelişmişlik düzeyindeki ülkelere Türk insanının yüce gönüllülüğünü, merhametini, cömertliğini ve samimiyetini ulaştırdığını söyledi. Erenler: “Ecdat yadigârı eserler yeniden ayağa kaldırılırken eğitimden sağlığa, kültürel ve sosyal hayatın geliştirilmesinden tarım ve üretim sektörlerinin desteklenmesine, kadınların, kız çocuklarının toplumsal etkinliğinin artırılmasına kadar hayatın her alanına dokunan projelerle ülkemizin uluslararası alandaki imajı güçlendirilmektedir” ifadelerine yer verdi.

120 YETİM ÇOCUĞA SICAK BİR YUVA”

TİKA’nın hayırseverlerin projelerini de desteklediğini belirten Ceyda Çetin Erenler; “Filistin’de Kütahya Altın Çocuk Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından kurulan yetimhaneye de önemli katkılarda bulunmuştur. Kuruluşun, kurtuluşun, medeniyetlerin şehri, çini sanatının başkenti Kütahya’mızın iyilikte yarışan cömert insanları değerli hemşerilerime, 120 yetim çocuğa sıcak bir yuva olan bu yurdun yapımına vesile oldukları için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine son verdi. 

KÜTAHYALI HAYIRSEVERLERE MECLİSTEN TEŞEKKÜR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!