KÜTAHYALI DİNGEÇ’E TÜBA ÖDÜLÜ

featured
service

Türkiye Bilimler Akademisi ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Bilim Ödülleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerine verildi. TÜBA ödülleri kapsamında “Osmanlı Sarayında At” eseri ile yarışan DPÜ tarih bölümünde görevli Prof. Dr. Emine Dingeç, “Kemal Karpat Özel Ödülü”nün sahibi oldu.

TÜBİTAK tarafından her yıl verilmekte olan “Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri” Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Toplam 66 bilim insanı, TÜBİTAK ve TÜBA ödüllerine layık görüldü. Törende 3 kişi TÜBİTAK Bilim Ödülü,  14 bilim insanı TÜBİTAK Teşvik Ödülü, 3 bilim insanı TÜBA Uluslararası Akademi Ödülü, 37 üstün başarılı genç araştırmacı da TÜBA-GEBİP ödülünün sahibi oldu. Bilimsel Telif Eser Ödülleri Programı kapsamında ise 9 Türkçe bilimsel telif eser, TÜBA-TESEP ödüllerini aldı.

4 KİŞİDEN BİRİ DİNGEÇ OLDU 2021 TÜBA-Bilimsel Telif Eser Programı (TESEP) ödülleri de sahiplerini buldu. 98 eserin katıldığı kategoride “Osmanlı Sarayında At” eseri ile yarışan DPÜ tarih bölümü hocalarından Prof. Dr. Emine Dingeç, ödüle layık görülen 4 isimden biri olarak  “Kemal Karpat Özel Ödülü”nün sahibi oldu. Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Ödül alan bilim insanlarımızın, yaklaşık üçte birine tekabül eden, 21’inin kadın olması, bizim için ayrı bir gurur vesilesidir” ifadelerini kullandı.

KÜTAHYALI DİNGEÇ’E TÜBA ÖDÜLÜ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!