Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KÜTAHYA’DAN DUMLUPINAR’A FOTOĞRAFÇILIK MARATONU

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya Valiliği himayesinde Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneğinin (EÇFOD) iş birliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle, 24-26 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Zaferin 100. Yılında Kütahya’dan Dumlupınar’a Fotoğrafçılık Maratonu’nun paydaşlarından biri oldu.

DPÜ’nün paydaşı olduğu Zaferin 100. Yılında Kütahya’dan Dumlupınar’a Fotoğrafçılık Maratonu için geri sayıma geçildi.

İKİ KATEGORİDE DÜZENLENECEK

DPÜ, Kurtuluş Savaşı’nı zaferle taçlandıran Dumlupınar Meydan Muharebesi’nin kesin zaferle sonuçlandığı Kütahya’da, Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği (EÇFOD) ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunun (TFSF) destekleri ile Zaferin 100. Yılında Kütahya’dan Dumlupınar’a Fotoğrafçılık Maratonu adıyla düzenlenecek yarışmanın paydaşlarından biri oldu. Şehitleri anmak, fotoğrafın, sosyal medyanın gücünü kullanarak manevi duyguları geliştirmek ve Büyük Zafer’i geleceğe taşımak amacıyla düzenlen yarışma, dijital, renkli veya siyah-beyaz fotoğraf ile drone fotoğrafı olmak üzere iki kategoride düzenlenecek.

25 HAZİRAN’DA SERGİ VE SUNUM

Başvuruların 24 Haziran’da başlayacağı yarışmada, kategori birincilerine 10 bin, ikincilerine 7 bin, üçüncülerine ise 5 bin TL ödül ile madalya sunulacak. EÇFOD’dan yapılan açıklamada yarışmada ayrıca Şehit Sancaktar Özel Ödülü’nün de verileceği açıklandı. Etkinlikler kapsamında DPÜ’de 25 Haziran günü sergi ve sunumlar düzenlenecek.

FOTOĞRAFÇILAR MARATONU HERKESE AÇIK

Etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek Fotoğrafçılar Maratonu da 24-25-26 Haziran tarihlerinde Kütahya şehir merkezi ve Dumlupınar Meydan Muharebesi’nin geçtiği Altıntaş ve Dumlupınar ilçelerindeki şehitlik ve anıtlarda gerçekleştirilecek. Yarışma ve maraton hakkında bir açıklama yapan Vali Ali Çelik, etkinliklerin herkese açık olduğunu söyleyerek: “Fotoğraflarıyla tarihi durdurmak ve geleceğe not düşmek isteyen herkesi Büyük Zaferimizin 100. yılında, kurtuluşun şehri Kütahya’mıza bekliyoruz. 30 Ağustos Zaferi’nin en özel karelerini görmek için sabırsızlanıyoruz. Büyük Zafer’in 100. yılına layık bir kutlama için tüm Kütahya iş ve gönül birliği içerisinde çalışıyor. Bu kapsamda bu yarışmaya verdikleri destekten dolayı Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonuna teşekkür ediyorum” dedi. Öte yandan EÇFOD tarafından hazırlanan Fotoğrafçılar Maratonunun akışı ve şartnamesi de kamuoyuyla paylaşıldı.