KÜTAHYA’DAN BAŞLAYAN ‘SANAYİDE KADIN ELİ’ PROJESİ

featured
service

BÜYÜYEREK DEVAM EDİYOR

TOBB önderliğinde pilot il Kütahya’da başlatılan ‘Sanayide Kadın Eli’ projesi büyüyerek devam ediyor. Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu, Kütahya’nın ardından 11 ilde daha hayata geçirilen projenin ülke genelinde duyulmasına destek sağlayan Gazeteci İsmail Küçükkaya’ya teşekkürlerini iletti.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, Üst Kurul Üyeleri Fatma Aydoğdu ve Günseli Özen önderliğinde Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğinde Kütahya’da başlatılan ‘Sanayide Kadın Eli’ projesi ivme kazanmaya devam ediyor. Kadın istihdamının önünü açan proje, Kütahya’nın ardından diğer illerde de hızlı ve etkin bir şekilde hayata geçirilmeye başladı.

2 BİN 628 KADIN İSTİHDAM EDİLDİ

Kadınların sanayide nitelikli istihdama katılma amacını taşıyan proje kapsamında Kütahya il genelinde 2021 Ağustos ayından bu yana 3 bini aşkın kadın istihdamı sağlandı. İstihdam edilen kadınların istihdam sonrası ilk 3 ayda işten ayrılma oranı yüzde 20 civarı gerçekleşti. Buna göre 2022 Nisan ayı sonu itibari ile proje kapsamında 2 bin 628 kadın çalışma hayatına kazandırıldı.

11 İLDE DAHA HAYATA GEÇİRİLDİ

Proje süreci, Kütahya ev sahipliğinde yapılan bir toplantıda değerlendirildi. Başkan Nurten Öztürk’ün de katıldığı toplantıda projenin başladığı Kocaeli, Düzce, Bolu, İzmir, Sakarya, Yalova, Bursa, Çorum, Niğde, Hatay, Konya illerindeki son durum ve gelişmeler değerlendirildi. Çalışmaların hız kesmeden süreceği proje kapsamında 7 Temmuz, 4 Ağustos, 1 Eylül, 6 Ekim, 3 Kasım ve 1 Aralık 2022 tarihlerinde toplantılar yapılacak.

MEMLEKETİKÜTAHYA’DAN KÜÇÜKKAYA’YA TEŞEKKÜR

TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu, ‘Sanayi’de Kadın Eli’ projesinin tüm Türkiye çapında duyurulması noktasında desteklerini esirgemeyen Gazeteci İsmail Küçükkaya’ya da teşekkürlerini iletti. Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli başkanlığındaki Kadın Girişimciler Kurulu’ndan yapılan açıklamada: “Her fırsatta Kütahya Simavlı olduğundan bahseden İsmail Küçükkaya, sosyal sorumluk projelerine ve kadın istihdamına destek olarak projemizin ülke genelinde duyurulması adına büyük değer kazandırdı.  Projemizin büyüyerek gelişmesinde ve Türkiye çapında böylesine sahiplenilmesinde İsmail Küçükkaya’nın çok önemli rol oynadığını düşünüyor, kendisine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

KÜTAHYA’DAN BAŞLAYAN ‘SANAYİDE KADIN ELİ’ PROJESİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!