KÜTAHYA’DA VAKALAR ARTIYOR!

featured
service

İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, covid-19 vaka sayılarının son günlerde artış gösterdiğine dikkat çekerek Kütahyalıları uyardı. Şenkul: “Gelinen aşamada COVID-19’a karşı en büyük gücümüz bireysel tedbirlerle birlikte aşı olunmasıdır” diyerek aşı olunması yönünde çağrıda bulundu.

Kütahya’da COVID-19 vaka sayılarında son günlerde artış gözlendiğini belirten Dr. Şenkul: “Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19’dan korunmak ve virüsün toplumda yayılmasını önlemek için bireysel tedbirlere uyulması ve hedef nüfusun aşılanması ile COVID-19’a karşı toplumsal bağışıklık oluşturulması en önemli öncelikler arasında yer almaktadır” dedi.

“HATIRLATMA DOZU MÜCADELEMİZE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

Dr. Şenkul, aşı ile kişinin hem kendisine, hem ailesine, hem de topluma hastalığın bulaşma riskinin önlenmesinin amaçlandığını kaydetti.  Gelinen aşamada COVID-19’a karşı en büyük gücün bireysel tedbirlerle birlikte aşı olunması olduğunu belirten Dr. Şenkul: “Hastanelerimiz, toplum sağlığı merkezlerimiz, aile sağlığı merkezlerimiz ve mobil ekiplerimizle birlikte Kütahya’mızda aşılama faaliyetlerimiz hız kesmeden devam etmektedir. Vatandaşlarımızın aşıya ulaşımı için devletimiz her türlü imkânı vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktadır. ‘e-Nabız’ sistemi üzerinden aşı tanımlamaları yapılan vatandaşlarımızın hatırlatma dozunu yaptırmaları COVID-19 ile mücadelemize büyük katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi.

“BELİRTİNİZ VARSA, SAĞLIK KURULUŞUNA BAŞVURUN”

Dr. Şenkul şöyle devam etti: “Vatandaşlarımızdan hastalık belirtisi olanların erken dönemde sağlık kuruluşlarına başvurmaları, COVID-19 tanısı almaları halinde izolasyon kurallarına uyarak, reçete edilen ilaçları kullanmaları önem taşımaktadır. COVID-19 hastalığından korunmanın en temel yolunun bireysel tedbirlerin alınması ve aşılanma olduğunu unutmayalım.”

KÜTAHYA’DA VAKALAR ARTIYOR!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!