Kütahya’da tecrübeli gazeteci muhtar adayı oldu

Kütahya’da uzun yıllardır basın sektöründe hizmet eden tecrübeli gazeteci Ramazan Doğan, hem evinin hem de işyerinin bulunduğu mahallesine de hizmet etmek için muhtar adayı olduğunu açıkladı.

gazeteciydi muhtar adayı oldu
service

Kütahya’da uzun yıllardır basın sektöründe hizmet eden tecrübeli gazeteci Ramazan Doğan, hem evinin hem de işyerinin bulunduğu mahallesine de hizmet etmek için muhtar adayı olduğunu açıkladı.

Kütahya’nın en köklü mahallelerinden biri olan Saray Mahallesi için 31 Martta yapılacak yerel seçimlerde muhtar adayı olan Doğan, yaklaşık 20 yıldır görev yaptığı gazetecilik mesleğinin yanı sıra muhtar olarak da mahallesine hizmet etmek için aday olduğunu belirtti.

“MAHALLELİ TALEP ETTİ ADAY OLDUM”

Kütahya basının sevilen simalarından olan Doğan, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Mahallemizden büyüklerimizin ve arkadaşlarımızın istek ve tavsiyeleri doğrultusunda muhtar adayı olduk. Gerek ev ve gerekse işyeri olarak mahallemizle iç içe yaşadığımız için mahallemizin nelere ihtiyacı var, hangi hizmetlerin mahallemize gelmesi gerektiği konularına da oldukça hakimim.

Bulunduğumuz konum ve mesleki tecrübelerimizin de bize verdiği güçle bu hizmetlerin kimden, nereden, nasıl isteneceği ve geleceğine ilişkin de birikime sahibiz.”

Kütahya’da tecrübeli gazeteci muhtar adayı oldu

Mahallesinde acil çözülmesi gereken sorunlar olduğunu, bu sorunların göreve gelmesiyle birlikte en kısa sürede çözülmesi için gayret edeceğini de kaydeden Doğan, seçilmesi halinde yapacağı bazı çalışmaları da anlattı.

“İDDİALI PROJELER HAYATA GEÇİRİLECEK”

Yapacakları konusunda oldukça iddialı olan ve hizmetlerin ekip işi olduğuna vurgu yapan Doğan, muhtar olarak seçilmesi halinde yapacağı çalışmaları şöyle sıraladı: “Mahallemizdeki parkların ve birçok cadde ve sokağın daha güvenli olması için aydınlatma ve güvenlik kamera sistemi kurdurulmasını sağlayacağız.

Kütahya’da tecrübeli gazeteci muhtar adayı olduMahallemizin kültürel değerlerin mahallemize de katkı sağlayabilecek şekilde turizme kazandırılması için çalışıp, “Sanat Sokağı” çalışması için gayret edeceğiz.

Mahalle sakinlerimizin düğün, nişan, kına gibi etkinliklerde faydalanabileceği Sosyo-Kültür Evi’nin mahallemize yapılması için çalışacağız. Mahallemizde yaşayan ve zor durumda olan vatandaşlarımızı tek tek tespit ederek, incitmeden, kırmadan ilgili kurumlardan gerekli desteği alabilmelerini sağlayacağız.”

KADIN VE GENÇLERE ÖZEL PROJELER

Seçilmesi halinde yapacağı çalışmalarda mahalle sakini kadınlar ile gençlere özel projelerin hayata geçirilmesi için ayrıca gayret edeceğini de açıklayan Doğan, şunları kaydetti: “Mahalle sakini kadınlarımız için ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak çeşitli kursların açılmasını sağlayacağız.

Mahallemizin çocuk ve gençlerinin kötü ve zararlı alışkanlıklar edinmemeleri için çeşitli kurslar ve sportif, sosyal faaliyetlerin düzenlenmesini sağlayacağız.

Kütahya’da tecrübeli gazeteci muhtar adayı oldu

Obezite ile mücadele ve sağlıklı yaşam için bütün mahalle sakinlerimizin katılabileceği sportif faaliyetlerin düzenlenmesi için gayret edeceğiz. Mahalle sakini büyüklerimizi ziyaret ederek talepleri doğrultusunda faaliyetler düzenleyeceğiz. Mahallemize, Mahalle Fırını yapılması için girişimlerde bulunacağız.”

Doğan ayrıca, saydığı çalışmalar dışında da, mahalle sakinlerinin sorun ve taleplerini birinci ağızdan dinleyerek çözümü için ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibata geçme konusunda önemli bir rol üsteleneceğini sözlerine ekledi. 

Kütahya’da tecrübeli gazeteci muhtar adayı oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!