Kütahya’da okullarda uyuşturucu ile mücadele sürüyor

featured
service

Kütahya Belediyesi UMER Birimi, önleme ve bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

Etkinlikler Çamlıca Ortaokulunun ardından Sirören Ortaokulu, Milli Egemenlik Ortaokulu ve Adile Zeyyat Şora Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Madde bağımlılığına karşı çocukları, gençleri koruma ve bilinçlendirme amaçlı ortaokul düzeyindeki çocuklara ‘Madde Bağımlılığı’ üzerine bilgilendirme çalışmaları düzenlenmeye başladı.

Kütahya Belediyesi UMER Birimi personeli tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan eğitimler, bu yıl Çamlıca Ortaokulu olmak üzere İrören Ortaokulu, Milli Egemenlik Ortaokulu, Adile Zeyyat Şora Ortaokulu ile devam etti.

OYUN EŞLİĞİNDE EĞİTİM

Madde bağımlığının 12’li yaşlara kadar indiği günümüzde, ortaokul düzeyindeki çocuklara oyun eşliğinde madde bağımlılığı eğitimi verildi.

Eğitimde, en başta tütün ve tütün mamulleri gibi alışkanlıkların nasıl kazanıldığı ve devamında zararlı madde alışkanlıkları, fiziksel ve psikolojik zararları, akran zorbalığı ve baskısı, madde teklif eden akran ile baş etme yolları ve hayır demenin önemi konu başlıkları ile bilinçlendirme çalışmaları yapıldı. Eğitim, çocukların yoğun katılımı ve soru cevap şeklinde son buldu.

UMER birimi tarafından mart, nisan ve mayıs aylarında her ay farklı okulda eğitim vererek gençlerin zararlı maddelere karşı bilgilendirme çalışmaları mayıs ayında da rehber öğretmeni bulunmayan ortaokullarda devam edecek.

 

Kütahya’da okullarda uyuşturucu ile mücadele sürüyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!