Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kütahya’da meydana gelen heyelanın sorumlusu kim?

Kütahya’da linyit işletmesine ait

Kütahya’da linyit işletmesine ait döküm sahasında göleti taşırarak, tarım alanları ile kara yolunun sular altında kalmasına neden olan heyelanın sorumluluğunu kimse üstlenmedi.

Maden şirketi yaşanan heyelandan kendilerinin değil, beldenin atık suyunu gölete boşaltan Seyitömer Belediyesi olduğunu iddia etti.

Seyitömer Belediyesi yetkilileri ise beldenin atık suyunun gölete boşaltılmadığını, göletin 1980 yılından beri yağmur ve kar sularından dolayı doğal olarak oluştuğunu, heyelanın maden şirketinin eski hafriyat alanının üstüne yeniden döküm yapılmasından kaynaklandığını ileri sürdü.

HEYELAN ANINDA YOLDAN ARAÇLAR GEÇSEYDİ NE OLACAKTI?

Dün gece saatlerinde gölün taşmasına neden olan heyelanın meydana geldiği sırada yoldan yaya ya da araç geçmiş olsaydı can kaybı yaşanmasına sebep olabilirdi.

Olayın gece geç saatlarde meydana gelmesi facianın yaşanmasına engel oldu.

GÖLETTEN SU NUMUNELERİ ALINDI

Madene ait döküm sahasında meydana gelen heyelan nedeniyle taşarak arazilerde su baskınına ve kara yolunun ulaşıma kapanmasına neden olan göletten numuneler alındı.

Dün, kent merkezine 33 kilometre uzaklıktaki Seyitömer beldesi yakınlarında özel bir şirket tarafından işletilen linyit işletmesine ait döküm sahasında meydana gelen heyelanın ardından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü çalışma başlattı.

Bölgeye giden ekip, incelenmek üzere taşan göl suyundan numuneler aldı.

Kütahya’da meydana gelen heyelanın sorumlusu kim

YETKİLİLER KARA YOLUNUN AÇILMASI İÇİN ARAYIŞ İÇİNDE

Taşan göl suları nedeniyle kapanan Seyitömer beldesine ulaşımı sağlayan kara yolunun, suyun tahliye edilerek yeniden ulaşıma açılması için çalışma yapılması planlanıyor.

Dün, maden sahasının döküm sahasının yakınındaki gölete kayan toprak kütlesinin taşkına neden olduğunun bildirilmesi üzerine, bölgeye AFAD, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile jandarma ekipleri ekipleri sevk edilmişti.

Bölgedeki tarım arazileri ile beldeye giden kara yolunun su altında kalması nedeniyle beldeye kara yolu ulaşımının sağlanması için alternatif güzergah oluşturulmuştu.

Kütahya’da meydana gelen heyelanın sorumlusu kim

FOTOĞRAFLARIN DEVAMI İÇİN SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ.