Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KÜTAHYA’DA MATEMATİK VE FEN OLİMPİYATLARI

29 Mayıs 2022 tarihinde

29 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen “Kütahya Matematik ve Fen Olimpiyatları”nın ödül töreni Nafi Güral Fen Lisesinde yapıldı. Programa Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şube Müdürleri İrfan Kanık, Mustafa Topuz, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

12’nci gerçekleştirilen “Kütahya Matematik ve Fen Olimpiyatları”na 20 farklı okuldan 118 müracaat olmuş ve 100 katılımla gerçekleştirildi. Programda dereceye giren öğrencilere Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şube Müdürleri İrfan Kanık, Mustafa Topuz ödüllerini ve başarı belgelerini verdiler. Müdür Başyiğit, dereceye giren öğrencileri ve okulları tebrik etti, başarılarının devamını diledi.

ATATÜRK ORTAOKULU BİRİNCİ OLDU

Yapılan değerlendirmelerin ardından Özel Boğaziçi Şehir Ortaokulu öğrencisi Zeynep Bera Turan birinci olurken, Şule Mete Tetik İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hatice Elif Zeybek ikinci, Atatürk Ortaokulu öğrencisi Defne Akgün üçüncü, Fatih Ortaokulu öğrencisi Ahmet Efe Aktepe dördüncü, Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Ahmet Sami Kurt beşinci, Atatürk Ortaokulu öğrencisi Nehir Belinay Özdemir atıncı, Özel Boğaziçi Şehir Ortaokulu öğrencisi Sevde Mutlu yedinci, Mimar Sinan Ortaokulu öğrencisi Ceren Çakır sekizinci, Özel Germiyan Bilge Ortaokulu öğrencisi Mehmet Emre Aktan dokuzuncu, Özel Germiyan Bilge Ortaokulu öğrencisi Egemen Badak onuncu oldu. Ayrıca; Atatürk Ortaokulu 27,25 ortalama ile birinci, Fatih Ortaokulu 24,67 ortalama ile ikinci ve Cumhuriyet Ortaokulu 24,43 ortalama ile üçüncü oldu.