Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kütahya’da ihtiyaç sahibi öğrenciler unutulmuyor

İki yıl önce başladığı

İki yıl önce başladığı mesleğinde ihtiyaç sahibi öğrencileri unutmadı. 4 okul müdürüyle görüşen Orhan Yardım, her ay belirlediği 4 okuldan 2 öğrencinin kırtasiye malzemelerini desteklerle karşılıyor.

Kütahya’da ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlattığı kampanya ile öğrencilerin kırtasiye eksiklerini tamamlıyor.

‘Bir çantamız dolsun bir öğrencimizin yüzü gülsün’ kampanyasının detaylarını Ekspres Haber’e anlatan Yardım, bir kalemin, bir silginin dahi hesabını yapan aileler görerek bu kampanyayı başlatma kararı aldığını açıkladı.

Yardım hareketi için bir yardım kutusu da oluşturan Yardım, “Bir öğrencinin çantası olmadığı için market poşetiyle okula gittiğini gördüm. İlk başlarda kendi imkanlarım dahilinde yardım etmeye çalışıyordum. Ancak benim de imkanlarım kısıtlı olduğu için bu kampanyayı başlatmaya karar verdim. Bununla ilgili olarak mahallemizde dört okulun müdürleriyle görüştük. Buna göre her sınıfta öğretmenler ihtiyacı olan öğrencileri belirliyor. Müdürün mühür ve imzasının olduğu kağıtla gelerek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Çocuğa bir kere kalem, defter, kitap verdik bitti olayı yok. Okul bitinceye kadar bu çocuğun arkasında duruyoruz. Ya bu şekilde bir şeyler yapmaya çalıştık.” ifadelerini kullandı.

“SÜREKLİ YAPMAK İSTİYORUZ, VATANDAŞIN İLGİSİ DE GÜZEL”

Baştattığı kampanyayı sürekli devam ettirmeyi amaçladığını aktaran Yardım, şöyle devam etti:
“Şu anda dört okulla anlaşma yaptık. Her okuldan ayda iki tane öğrenci karşılayabiliyorum şu anda. Tabii talepler yükseliyor. Dört okul inşallah 10 okula çıkar. Kampanyamızın adınI ‘Bir çantamız dolsun, bir öğrencimizin yüzü gülsün’ olarak belirledik. Tabii inşallah bu daha da çok yaygınlaşır. On öğrenci değil de yirmi öğrenciye çıkabiliriz. Ama tabii benim de bütçem. Bir yere kadar geliyor. Ben bir yere kadar aşabiliyordum. Ondan sonrasını artık buradan desteklemeye başladık. İnsanlarımızın ilgisi çok güzel. Şehir dışından dahi IBAN isteyip para gönderin diyenler var. Yarın da bir öğrencimiz var. Kütahya’mızda böyle yardım dediğin zaman en önde koşan insanlarız. Bu yüzden memnunuz.”

Fotoğraflar için tıklayınız…