“KÜTAHYA’DA GÖREV YAPMAK BÜYÜK BİR ONUR VE SORUMLULUK”

featured
service

Vali Ali Çelik, Sofular İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Bir öğrencinin “Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklarla yöneticilik yapmak nasıl bir duygu?” sorusunu yanıtlayan Vali Ali Çelik, “Domaniç’te kuruluşun, Dumlupınar’da kurtuluşun şahitliğini yapan bu topraklarda görev yapmak büyük bir onur, büyük bir sorumluluk” dedi.

Halk oyunları gösterileriyle karşılanan Vali Ali Çelik’e öğrenciler, gösterilerinin ardından Türk bayrağı takdim etti. Öğrencilerin getirdiği ay yıldızlı bayrağı öperek alnına götüren Vali Çelik, çocukları tebrik ve teşekkür etti.

 ÇOCUKLARDAN İYİ İNSAN OLMA SÖZÜ ALDI

Vali Ali Çelik, daha sonra Sofular İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin dersine konuk oldu. Öğrencilere hayallerini ve hedeflerini sordu, hepsinden “iyi insan olma” sözü aldı. Vali Çelik, “Sizlere inancımız ve güvenimiz tam. Bizleri her alanda gururlandıracaksınız” dedi. Kütahya’da bir ilk olan Montessori Sınıfı’nı da ziyaret eden Vali Ali Çelik, sınıf öğrencileri Mehmet Emin ve Yasemin ile bir araya geldi. Mehmet Emin ve Yasemin ile bir süre sohbet eden Vali Çelik, eğitim durumları hakkında öğretmenlerinden bilgiler aldı.

 ÖĞRENCİLERLE KİTAP OKUDU

 Vali Ali Çelik, “Benimle kitap okur musun?” Projesi kapsamında Sofular Ortaokulunda öğrencilerle bir araya geldi. Metin Özdamarlar’ın “Osman Gazi” kitabını okuyan Vali Ali Çelik ve öğrenciler kitap üzerine sohbet ettiler.

 “ECDADIMIZIN VASİYETİNİ YERİNE GETİRME GAYRETİNDEYİZ”

Bir öğrencinin “Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklarla yöneticilik yapmak nasıl bir duygu?” sorusunu yanıtlayan Vali Ali Çelik, “Domaniç’te kuruluşun, Dumlupınar’da kurtuluşun şahitliğini yapan bu topraklarda görev yapmak büyük bir onur, büyük bir sorumluluk. Ecdadımızın vasiyetini yerine getirme gayretindeyiz” dedi. Gençlerden tarihi okuyup anlamalarını isteyen Vali Ali Çelik, “Ecdadımızın hataları ders, başarıları umut veriyor. Her biriyle gurur duyuyoruz. Bu zorlu coğrafyada ayakta kalmak için tarihimizi iyi bilmelisiniz. Tarihi iyi bileceksiniz ki bu topraklar üzerine emelleri olanlar da karşısında sizi bulacak” diye konuştu.

“KÜTAHYA’DA GÖREV YAPMAK BÜYÜK BİR ONUR VE SORUMLULUK”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!