Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kütahya’da 29 bin fidan toprakla buluştu

Kütahya’da, “11 Kasım Milli

Kütahya’da, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında fidanlar toprakla buluşturuldu. Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes temasıyla il genelinde gerçekleştirilen etkinlikte 29 bin fidan dikildi. 

Kütahya Vali Vekili Fikret Zaman, Çalca Mahallesi Ağaçlandırma Sahasındaki törende yaptığı konuşmada, etkinliğin amacının ağaç ve orman sevgisini gençlere, insanlara tekrar hatırlatmak olduğunu söyledi.

Kütahya’da 29 bin fidan toprakla buluştu

Zaman, şunları kaydetti:

“Cumhuriyeti sevmek ve onu korumak lafla olmaz. Üretmekle, fidan dikmekle, okumakla, okutmakla,  büyük Atatürk’ün dediği gibi çok çalışmakla olur. Burada bizler ormanın ve ağacın bir ülkenin en önemli değerlerinden olduğu bilinciyle 7’den 70’e, birlik içerisinde elimizden geleni yapmalıyız. Kütahya’mız orman varlığı açısından oldukça iyi bir seviyede. Bunu daha da ileriye taşımalıyız.”

“71 LOKASYONDA 43 HEKTAR SAHADA DİKİM YAPILDI”

Kütahya’da, 2002-2022 yılları arasında 65 milyon adet fidan dikildiğini aktaran Kütahya Orman Bölge Müdürü Erdal Dingil ise, “Milli Ağaçlandırma Günü olan bugün de 12 ilçe ve il merkezimizde, 71 lokasyon ile 43 hektar sahada 29 bin  fidan toprakla buluşturulacak. Burada ise 3 hektar sahada 2023 adet fidanımızı dikeceğiz.”

Kütahya Atatürk Ortaokulu öğrencisinin ağaç sevgisini anlatan şiirini okumasının ardından protokol üyeleri ile öğrenciler ve vatandaşlar fidan dikimi yaptı.

Kütahya’da 29 bin fidan toprakla buluştu

Kütahya’da 29 bin fidan toprakla buluştu