Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KÜTAHYA’DA 2,5 KAT DAHA UCUZ

KUTSO’da üyelere yönelik yapılan

KUTSO’da üyelere yönelik yapılan istişare toplantısında, sağlık sektöründe en büyük rakip il olarak görülen Bursa ve Eskişehir illerine kıyasla Kütahya’daki sağlık hizmetlerinin 2,5 kat daha ucuz olduğu ancak halen sağlık göçünün yaşandığı vurgulandı.

Üyelerin talep ve sorunlarının tespit edilerek, çözüm önerileri oluşturulmasına yönelik sektörel istişare toplantıları, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) sosyal tesisinde gerçekleştirilmeye devam ediyor. KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç başkanlığında, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y. Yazaroğlu refakatinde gerçekleştirilen toplantıya, sağlık, medikal ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren KUTSO 10.meslek grubu üyeleri, 10.meslek komitesi başkanı ve üyeleri katıldı.

“ÜYELERİN KATILIM VE GÖRÜŞLERİ ÖNEMLİ”

Toplantıda, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y. Yazaroğlu, KUTSO meslek komitelerinin çalışmaları ile üye odaklı faaliyetler hakkında katılımcı üyelerle bilgi paylaştı. Sektörel istişare toplantılarının, üyeler arasında iletişimi ve dayanışmayı artırmak, daha fazla üye ile yüz yüze görüşmek, birlikte hareket etme gücünü geliştirmek, faaliyet gösterdikleri meslek dallarında istişare yapmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirterek, üyelerin katılımının ve görüşlerinin önemsendiğini belirtti.

SAĞLIK GÖÇÜ YAŞANIYOR

Üyelerin talepleri, sorunları ve bunlara ilişkin çözüm önerilerinin istişare edildiği toplantıda, katılımcı üyeler, ayrı ayrı söz alarak sektörleriyle ilgili işletmelerinde yaşadıkları sorunları, görüş ve taleplerini aktardı. KUTSO ve üyeleri arasındaki iletişimle ilgili beklenti ve öneriler, ayrıca Kütahya’daki sosyal ve ekonomik durum müzakere edilerek fikir alışverişi yapıldı. Sağlık sektöründe en büyük rakip il olarak görülen Bursa ve Eskişehir illerine kıyasla Kütahya’daki sağlık hizmetlerinin 2,5 kat daha ucuz olduğu ancak halen sağlık göçünün olduğu belirtilen toplantıda Kütahya için, tüm paydaşların iş birliğinde etkin çalışmalar yapılması gibi konular, öne çıkan hususlar oldu. KUTSO tarafından, üyelerin, şehrin, ihtiyaç ve talepleri yönünde çalışmalar yürütülmesi için, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başta olmak üzere, ilgili tüm paydaşlara önerilerin iletildiği, üyelerin talep ve sorunlarının çözümü için gerekli takibin sürdürüldüğü ifade edildi.

5 ERK BİR ARADA HAREKET ETMELİ KUTSO

Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, şehrin 5 erkinin bir arada hareket etmesinin önemini vurguladı. Kütahya’nın kalkınması için öncelikle sanayi, eğitim ve turizmin gelişmesinin gerektiğini belirterek, Kütahya Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi’ndeki önemli bir kısmının arsa tahsis aşamasına geldiğini açıkladı ve seramik, çini ve porselen sektörlerinde yeni yatırımların olduğunu belirtti. Kütahya’nın ekonomik ve sosyal açıdan geliştirilmesine yönelik çalışmalarda KUTSO’nun görev aldığını ve paydaşlarıyla iş birliği içerisinde bu çalışmaların sürdürüleceğini belirten Özotraç, katılımlarından dolayı üyelere teşekkür ederek, talep ve görüşlerini KUTSO’ya iletmelerinin önemsendiğini ifade etti. Toplantıya katılan üyeler, kaynaşmanın ve sektörel hususlardaki müzakerelerin yapıldığı, üyelerin sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıdan memnuniyet duyduklarını dile getirerek, KUTSO yetkililerine teşekkür etti.