KÜTAHYA YENİ ADLİYE BİNASINA KAVUŞUYOR

featured
service

Kapalı kullanım alanı 25 bin 392 metrekare, yatırım bedeli 100 milyon lira olan yeni Adliye Binası 22 Kasım 2021 tarihinde ihale edildi. 29 Aralık 2021 tarihi itibariyle de sözleşmenin imzalandığı adliye binası için önümüzdeki günlerde yer teslimi yapılacak.

Yeni Adliye Binası, çevreyi gözeten, çocuk, aile, mağdur ve tanıkların da ihtiyaçlarını karşılayan yapısıyla vatandaşların yargıya erişimini kolaylaştırmayı, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmayı amaçlıyor.

“KÜTAHYA’MIZA YAKIŞACAK”

Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel: “Adli destek ve mağdur haklarının korunması kapsamında, çocuk, kadın, yaşlı, engelli gibi kırılgan gruplar için hayata geçirilen adli görüşme ve gözlem odalarına, yargısal işlemler için adliyeye gelen avukat ve vatandaşlarımıza yönelik, kafeterya, kütüphane, bebek bakım odaları, PTT ve Banka Hizmetleri gibi sosyal donatılara projede yer ayrılmıştır. SEGBİS, arabulucuk ve uzlaşma odalarında yer verilen proje ile mahkemelerin iş yükünün azaltılması da hedeflenmektedir. Kütahyamıza yakışır bu güzel proje için, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül’e teşekkür ederiz. Hakim ve savcılarımıza, avukat meslektaşlarıma ve Kütahyalı hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

KÜTAHYA YENİ ADLİYE BİNASINA KAVUŞUYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!