KÜTAHYA TEKNOKENT KAPASİTESİNİN ZİRVESİNE ÇIKTI

featured
service

Kütahya Teknokent ilk kez yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Kütahya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, 15 Nisan 2022 tarihinin kendileri için bir dönüm noktası olduğuna dikkat çekerek, “Kütahya Tasarım Teknokent, Temmuz 2020’de yönetim değişikliği sorası teknokentler sıralamasında 60. sıraya kadar yükseldi” dedi.

Türkiye’nin 89 teknoloji geliştirme bölgesinden birisi olan Kütahya Tasarım Teknokent’te, tam doluluğa ulaşılarak yeni bina için ihale aşamasına gelindi. Teknokentler sıralamasında sonunculuktan 60. sıraya yükseldiklerini söyleyen Prof. Öz, ilk kez yüzde 100 doluluk oranını yakaladıklarını belirtti. Hem Kütahya hem de diğer şehirlerden girişimcileri ağırladıklarını aktaran Prof. Öz, Kütahya’nın ve Türkiye’nin ekonomik ve idari yelpazesiyle eşgüdümlü çalışarak ihtiyaçlara uygun ar-ge inovasyon projelerini hayata geçirdiklerini söyledi.

“ADIM ADIM GÜZEL SONUÇLAR ELDE EDİYORUZ”

Konuyla ilgili bilgi veren Kütahya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan ÖZ, “Yönetim Kurulu Başkanımız ve Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal ile tüm yönetim kurulu üyelerimizin desteğiyle adım adım güzel sonuçlar elde ediyoruz. Teknokent, Temmuz 2020 ve sonrası birçok kalemde yüzde 100’ün üzerinde başarı elde etmiştir. Bunlara kiralanabilir alan sayı/metrekaresinde artış (%150), gelirlerde artış (%400), sağlanan teşviklerde artış (%100), toplam firma ve kuluçka firması sayılarında artış (%80) gibi verilerle nicel ve nitel gelişim ve değişim sağlanmıştır. Bu süreçte birçok kalkınma ajansı projesi tamamlanması yanında farklı projelerde paydaşlık da yapılmıştır. 2021 Teknofest’te drone alanında bir kuluçka girişimcimiz Türkiye 2.’si, Dünya 20.’si olmuştur. Ayrıca son olarak 2022 Mayıs ayında gerçekleştirilecek ilki düzenlenen proje pazarı yarışmasına 144 proje başvurdu ve 3 büyük sponsor tarafından destekleniyor. Proje Pazarı yarışmasına DPÜ TTO A.Ş. ve birçok kurum paydaşlık ediyor” diye konuştu.

KÜTAHYA TEKNOKENT KAPASİTESİNİN ZİRVESİNE ÇIKTI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!