Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“KÜTAHYA SENİ BEKLİYOR” PROJESİ 50 MİLYON KİŞİYE ULAŞTI

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın tanıtım kampanyası olan “Kütahya Seni Bekliyor” projesi yaklaşık 50 milyon kişiye ulaştı.

Milletvekili Ahmet Erbaş, sosyal medyada Kütahya’nın tarihini, kültürünü, yer üstü ve yeraltı zenginliklerini sadece ulusala değil dünyaya tanıtan bir proje başlatarak rekora imzasını attı.

ÖNEMLİ SANATÇILAR DA PROJEYE KATILDI

Ahmet Erbaş, başlatmış olduğu proje ile görüş farkı olmaksızın siyasileri bir araya getirmeyi başardı. Birçok ulusal ve uluslararası sanatçılar, önde gelen iş insanları, akademisyenler Kütahya’nın tarihi ve kültürel miraslarını “Kütahya Seni Bekliyor” etiketiyle paylaşarak sosyal medyada gündem olmasını sağladılar.

ERBAŞ: “TEK AMACIMIZ KÜTAHYA’YI DÜNYAYA TANITMAK”

Proje ile Kütahya için siyasi kimliklerin bir kenara bırakıldığını kaydeden Ahmet Erbaş: “Tüm vatandaşlarımıza, siyasilerimize çağrılarda bulunduk. Yüzlerce STK geldi, siyasi partiler geldi. Başlatmış olduğumuz projede siyaset konuşmadık, Kütahya’yı konuştuk. Tek bir amacımız vardı; Kütahya’yı dünyaya tanıtmak. ‘Kütahya’ diye bir şehrin olduğunu rekor paylaşımla 50 milyon kişiye ulaştırdık. Kütahya’nın tarihi, kültürel zenginlikleri, termal suları, yer üstü güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken bir şehir olduğunu anlattık” dedi.

“KÜTAHYA’YI ÖNCE KENDİMİZ TANITMALIYIZ”

Yerli ve yabancı turistleri Kütahya’ya davet eden Erbaş: “Sayısal verilerini verdiğim bu kadar büyük bir vatandaş kitlemizin Kütahya ile ilgili yıl ortalaması paylaşımı yüzde 0.89. Yani yüzde 1 bile değil. Sonra da diyoruz ki, ‘Kimse bizi tanımıyor, bilmiyor.’ Hâlbuki birçok vilayete nasip olmayacak güzellikleri Allah bizlere bahşetmiş. Aizanoi Antik Kenti, Frig Vadisi, Germiyan Sokağı, Haymana, Kütahya Kalesi, Kütahya Arkeoloji Müzesi, Çini Müzesi, Dumlupınar Müzesi, Dumlupınar Şehitliği ve Anıtı, Ulu Cami, Çinili Cami, Dönenler Meydanı. Murat Dağı Kaplıcaları dünyada tek. 1450 rakımla sıcak ve soğuk suyun olduğu dünyada tek dağ. Yoncalı Kaplıcaları, Eynal Kaplıcaları, Ilıca Harlek Kaplıcaları, Domaniç Ormanları, Gölcük Yaylası, Kütahya Hisarı, Topuk Yaylası, Hıdırlık, cimcik, güveç, Gediz Tarhanası, Simav Dağ Kestanesi, Emet Pidesi. Şu an gittikçe azalan hepinizin bildiği Cücem Eriği, Gelincik Elması, labada dolması, Pazarlar ve Şaphane vişne ve kirazı şu anda sayamadığım yüzlerce güzelliğe sahibiz” ifadelerini kullandı.

“HERGÜN BİR PAYLAŞIM YAPALIM”

Projenin hala gündemde yerini koruduğunu belirten Ahmet Erbaş, “Şehrimizi insanlara tanıtabilmemiz, yatırımcıları davet edebilmemiz için Kütahya’yı önce kendimiz tanıyacağız ve kendimiz tanıtacağız. Bugün 500 bin Kütahyalı sosyal medya kullanıyor. Her birimiz her gün Kütahya’nın değerleri ile alakalı Kütahya Seni Bekliyor etiketiyle bir paylaşım yapsak şehrimizin tanıtımı adına ciddi geri dönüşler alırız. Kütahya’da eğitim gören öğrencilerimizden, askerliğini ilimizde yapan gençlerimizden, kaplıcalarımıza gelen misafirlerimizden, şehrimizi ziyaret eden herkesten Kütahya ile ilgili paylaşımı yapmasını bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.