KÜTAHYA ŞEHİTLER MÜZESİ AÇILACAK

featured
service

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği hizmet binasının üst katında Kütahya Şehitler Müzesi açılacak. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, müzenin açılışının görkemli bir şekilde yapılacağını ifade etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık, Gen. Bşk. Yrd. İsmail Okka,  Gen. Mrkz. Yön. Muh. Bektas Şahin, Kütahya Şube Başkanı Asım Okat, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ı makamında ziyaret etti.

BAŞKAN IŞIK: “İMKÂNLARIMIZI SEFERBER ETMEYE HAZIRIZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Işık, gazi, şehit ve aileleri için Kütahya Belediyesi’nin ellerinde hangi imkân varsa seferber etmeye hazır olduklarını ifade etti. Başkan Işık, ayrıca Kütahya Belediyesi tarafından derneğe sağlanan dernek binasının üst katında Kütahya Şehitler Müzesinin açılışının görkemli bir şekilde yapılacağını ifade etti.

OKAT: “KÜTAHYA’MIZA, MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Kütahya Şube Başkanı Okat ise: “Derneğimize güzel bir bina sağlayan Başkanımız, Kütahya’mızın düşman işgalinden kurtuluşu ve derneğimizin şeref günü olan 26 Ağustos 2022’da dernek üst katında 1.Dünya Savaşı Kütahya Şehitler Müzesi ve Konferans Salonu Projesini tamamlayarak, resmi açılışını görkemli bir şekilde yapılacağının müjdesi camiamız tarafından memnuniyetle karşılanmış ve kamuoyuna duyurmaktan kıvanç duyarız. Kuruluş kurtuluş şehrine yakışır Şehit ve Gazi Müzemiz Kütahya’mıza, milletimize hayırlı olsun” dedi.

KÜTAHYA ŞEHİTLER MÜZESİ AÇILACAK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!