Kütahya Şehir Hastanesi’nin açılışıyla ilgili yeni tarih

2017 yılında temeli atılan ve açılış tarihi sürekli değişen Kütahya Şehir Hastanesi hizmete gireceği günü bekliyor.

Kütahya Şehir Hastanesi'nin açılışıyla ilgili yeni tarih
service

2017 yılında temeli atılan ve açılış tarihi sürekli değişen Kütahya Şehir Hastanesi hizmete gireceği günü bekliyor.

Son olarak 1 Eylül’de hizmete gireceği açıklanan Kütahya Şehir Hastanesinin açılışı bu kez de 29 Ekim’e kaldı.

Kütahya’da sağlık alanında büyük bir yatırım olarak değerlendirilen Kütahya Şehir Hastanesi’nde açılış bilmecesi sürüyor. 2017’de temeli atılan Kütahya Şehir Hastanesinin ilk olarak 2021 yılında hizmete gireceği açıklandı.

538 milyon yatırım bedeli ve toplamda 610 yatak kapasitesi ile vatandaşlara sağlık hizmeti sunması planlanan Kütahya Şehir Hastanesi inşaatının ilk olarak yüklenici firma kaynaklı durduğu iddiası gündeme gelmişti.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, inşaatı daha sonra yeniden başlayan hastanenin 14 Mart Tıp Bayramında açılacağını bildirmişti. Ancak aradan geçen sürede hastane yine açılmadı.

Hakkari Valiliğine atanan Vali Ali Çelik, Haziran ayında hastane inşaatında incelemelerde bulunarak 1 Eylül’de vatandaşın hizmetine sunulmasının öngörüldüğünü ifade etmişti.

BAŞKAN ALİM IŞIK YENİ TARİH VERDİ

Geçtiğimiz günlerde Kütahya’yı ziyaret eden Sağlık Bakan Yardımcısı Hüseyin Kürşat Kırbıyık da hastanede incelemelerde bulunmuştu.

Belediye Başkanı Alim Işık, Ekspres Haber’e yaptığı bir açıklamasında Kütahya Şehir Hastanesi açılışıyla ilgili de bilgi verdi.

Işık, Bakan Yardımcısı Kırbıyık’ın ziyaretini hatırlatarak “İnşallah 29 Ekim tarihinde Kütahya Şehir Hastanesinini açılacağı yönünde bir söz verildi. Sağlık Bakan Yardımcımızın geldiği toplantıda ben de vardım.” dedi.

 

Kütahya Şehir Hastanesi’nin açılışıyla ilgili yeni tarih

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 10 Eylül 2023, 20:48

    Şehir hastanesinin ihalesi Dr. Kamil Tütkmen’in İl Sağlık Müdürü olduğu zaman yapılmıştı. Sanırım 2000 yılıydı, tam anlamıyla yılan hikayesi. Sendika yönetimi olarak ziyarete gitmiştik ve kendileri ihale evraklarını Ankara’ya götürme telaşıyla bize kısa zaman ayırabilmişti.

    Cevapla
Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!