KÜTAHYA ŞEHİR HASTANESİNE 155 MİLYON EURO FİNANSMAN SAĞLANDI

featured
service

Güriş AŞ. tarafından yapımına devam edilen Kütahya Şehir Hastanesi için Bankalar Konsorsiyumu ile 14 yıl vadeli ve toplam 155 milyon Euro tutarında kredi sözleşmesi imzalandı.

Kamu Özel İş Birliği modelinde ihalesi yapılan şehir hastanesinin yüklenici firması Güriş AŞ. sosyal medya hesabından, hastanenin yapımı için gerekli olan finansmanın sağlandığını duyurdu. 2023 yılında hizmete girmesi beklenen hastane tamamlandığında 510 yatak kapasitesiyle hastalara hizmet verecek.

4 BANKADAN 14 YIL VADELİ KREDİ

Yüzde 100 Güriş Grubu iştiraki olan Dumlupınar Sağlık Hizmetleri AŞ., Kamu Özel İş Birliği Modeli (PPP) ile ihale edilen Kütahya Şehir Hastanesi ile hizmetlerin temin edilebilmesi için İş Bankası,  Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, ICBC Turkey Bank ve Ziraat Bankası tarafından oluşturulan Bankalar Konsorsiyumu ile 14 yıl vadeli ve toplam 155 milyon Euro tutarında proje finansman kredisi temini için kredi sözleşmesi imzalandı.

HEM GENEL HASTANE HEM FİZİK TEDAVİ

Şehir Hastanesi inşaatı tamamlandığında, 82 bin 78 metrekare kapalı alana sahip olacak.  20 Adet ameliyathane, 79 adet yoğun bakım ünitesi yapılacak hastane, 510 yatak kapasitesi ile genel hastane, 100 yatak kapasitesi ile FTR Hastanesi (Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon) olarak hastalarına hizmet verecek. Genel hastane; kadın doğum ve çocuk, tüp bebek merkezi, KVC, onkoloji, nükleer tıp, radyoterapi, LİNAC, iyot tedavi alanı, kemoterapi, TPN-Robotik ilaç hazırlama, hemodiyaliz, endoskopi ünitesi, anjiyografi, uyku laboratuvarı ve hiperbarik ünite gibi alanlara sahip olacak. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ise; EMG laboratuvarı, hidroterapi, psikoterapi, kardiyopulmoner ve birçok farklı tıbbi alanda hizmet verecek rehabilitasyon ünitelerine sahip olacak.

KÜTAHYA ŞEHİR HASTANESİNE 155 MİLYON EURO FİNANSMAN SAĞLANDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!