KÜTAHYA KENDİ REKORUNU KIRDI

featured
service

Kütahya’da, Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarına başvuru yapan öğrencilerin tamamının yerleştirildiği bildirildi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can: “Kütahya’da yüzde 100’lük bir yerleştirme ile bu yıl bir rekor kırıldı” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can, yaptığı açıklamada, Bakanlık yurtlarına başvuruların ilk fazının belli olduğunu, Kütahya’daki yurtlara müracaat edenlerin tamamının yerleştirildiğini belirtti.

11 YURTTA 13 BİN ÖĞRENCİ AĞIRLANIYOR

Kütahya’da Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı 11 yurdun bulunduğunu ve yaklaşık 13 bin civarındaki öğrenciye ev sahipliği yaptıklarını aktaran Can, şunları kaydetti: “Kütahya’da yüzde 100’lük bir yerleştirme ile bu yıl bir rekor kırıldı. Sayın Bakanımızın ifade ettiği gibi yıllık bazda en fazla talebi almamıza rağmen birinci faz yerleştirmemizde tarihimizin en yüksek yerleştirme oranını gerçekleştirdik. Yeni bir döneme başlamanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Gençlerimiz hiçbir şeyi merak etmesinler. Kütahya’daki bütün yurtlarımız öğrencilerimiz için tamamen hazırlığını yapmış durumda. Gönül rahatlığıyla gelebilirler. Burada her şey öğrencilerimiz için hazırlandı. Bütün ekibimizle öğrencilerimizi bekliyoruz.”

KÜTAHYA KENDİ REKORUNU KIRDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!