Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“KÜTAHYA İHRACATTA ÖNEMLİ BİR İVME KAZANDI”

Kütahya’nın 7 bin yıllık

Kütahya’nın 7 bin yıllık tarihe sahip bir kültür ve sanat merkezi olduğunu söyleyen KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, geçtiğimiz birkaç yılda ihracat artışında önemli bir ivme kazandığını, şehirdeki sosyal donatıların da her geçen gün gelişmesinin sevindirici olduğunu ifade etti.

Halk Bank Eskişehir Bölge Koordinatörlüğü Bölge Koordinatörü Yücel Örnek, Pazarlama Bölüm Müdürleri Aydan Düzyürek, Serkan Durgut, Tahsis Bölüm Müdürü Burak Ergün, Kütahya Şube Müdürü Levent Kaya, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (KUTSO) ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç ile görüştü.

“MESLEKİ EĞİTİM ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI”

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO’nun kurumsal yapısı, sunduğu hizmetler, yürüttüğü faaliyetler, organize sanayi bölgeleri, istihdam sayısı ve yatırımlar, paydaşlarla iş birliği çalışmaları gibi konularda bilgi paylaştı. Eğitime önem verildiğini, özellikle sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının oluşturulması için son dönemlerde mesleki eğitim çalışmalarının hız kazandığını ve artarak sürdüğünü belirtti.

7 BİN YILLIK TARİHE SAHİP

Özotraç, Kütahya’nın 7 bin yıllık tarihe sahip bir kültür ve sanat merkezi olmakla beraber, geçtiğimiz birkaç yılda, ihracat artışında önemli bir ivme kazandığını, şehirdeki sosyal donatıların da her geçen gün daha da gelişmesinin sevindirici olduğunu ifade etti. Bu gelişmelerin, değişen dünya ile uyumlu olacak şekilde sürmesi için, bölgenin ve ülkenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak tüm çalışmalarda, KUTSO’nun işbirliği gayretinde olduğunu dile getirdi. KUTSO’nun tüm paydaşlarıyla etkin iletişim ve işbirliğine önem verdiğini vurgulayarak, ziyaretten memnuniyet duyduğunu söyledi.

“GELİŞEN TEKNOLOJİYE UYUM SAĞLAMAK ÖNEMLİ”

Halk Bank Eskişehir Bölge Koordinatörü Yücel Örnek, bankanın hizmetleri hakkında bilgiler paylaşarak, tüm sektörlerle birlikte gelişen teknolojiye uyum sağlamanın önemli olduğunu dile getirdi. İş dünyasının, ileri teknoloji ürünlerine yönelmesinin ekonomik katma değer açısından yararlı olabileceğini belirterek, işletmelere destek sunacak çalışmaların sürdürüleceğini, meslek odaları ile iş birliğinin memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Karşılıklı iyi dileklerin sunulması ile ziyaret sona erdi.