Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KÜTAHYA BU MAÇA KİLİTLENDİ “BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ, ŞEHRİMİZİN 2. LİG ÖZLEMİNİ BİTİRECEĞİZ”

Belediye Kütahyaspor 2. lig

Belediye Kütahyaspor 2. lig yolunda kritik maça çıkıyor. Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, tüm Kütahya olarak bu maça odaklandıklarını belirterek, “Tüm Kütahya stadı dolduracak. Uzun yıllardır 2. ligi özleyen bir takımız. İnşallah bu sene çok yaklaştık ve güzel sonuçla sonuçlandıracağız. Maç için stadı dolduracağını açıklayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Kütahyaspor 2. lig için tarihi bir maça çıkmaya hazırlanıyor. Play-of yarı final rövanş mücadelesinde ilk maçta 2-1 kaybettiği Artvin Hopaspor’u evinde ağırlayacak olan Belediye Kütahyaspor ve tüm Kütahya maça kilitlendi. Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık 20 yıllık 2. lig özlemini bitirmeyi hedeflediklerini söyledi. “Bugün şehrimiz için önemli bir gün” diyen Başkan Işık, “İnşallah bu maçı 2 farklı galibiyetle kazanarak final turuna kalmayı hedefliyoruz. Takımımız çok emek verdi, şehrimiz çok verdi, bizler çok emek verdik. Rabbim bu emeklerimizin karşılığına verecek diye inanıyorum. Şehrimizin bir bütün halinde takımımızın arkasında olmasını, statta en iyi şekilde destek olarak başarımıza ortak olmasını canı gönülden diliyoruz, birlikte başaracağız” dedi.

“BU ŞEHİRDEN BİRŞEY OLMAZ DİYENLER UTANACAK”

Vatandaşların maç için sosyal medya hesaplarından stadı dolduracakları sözüne vurgu yapan Başkan Işık, bu dayanışmanın Kütahya birlikteliğinin en güzel göstergesi olduğunu söyledi. Sürekli Kütahya’yı eleştirenlere seslenen Başkan Işık, “Şehrimizin böyle bir aktivitede nasıl birlikte hareket edebileceğinin en güzel göstergesinden birisi bu dayanışma. Bu şehri herkes tanıyacak, dışarıdan bakarak bu şehirden bir şey olmaz diyenler utanacak. Şehrimiz birlik bütünlük içinde takımımızın arkasında durarak bu galibiyete ortak olacak, destek gösteren herkese teşekkür ediyorum. Bu şehrin buna ihtiyacı var, şehrin takımının buna ihtiyacı vardı. Maç saati stadı doldurarak birlikte sevincimizi hep birlikte yaşayacağız” dedi. “Başta Sayın Valimiz olmak üzere milletvekillerimiz, tüm protokolümüzü, kurum müdürlerimizi, sivil toplum kuruluşlarımızı davet ediyoruz, inanıyoruz ki statta olacaklar” diyen Başkan Işık, “Sayın Valimiz sağ olsun hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmadı. Çünkü şehrimizin 1966 yılından bu yana özlemini sona erdirmeye çok az kaldı, sonuna yaklaştığı bir maç. İnşallah bu maçı da geçerek final maçında en yakın şehirde oynanacak maça da hep birlikte giderek noktayı koymayı istiyoruz. Uzun yıllardan bu yana 2000’li yıllardan itibaren yaklaşık 20 yıldır 2. ligi özleyen bir takımız, inşallah bu sene çok yaklaştık ve bunu da güzel sonuçla sonuçlandıracağımızı ümit ediyorum. Kütahya Belediyesinde de çalışan arkadaşlarımız da tabi ki maça gidecekler. Elbette belediyedeki işleri aksatmadan nöbetçiler bırakarak stattaki yerini alacaklar” dedi.