KÜTAHYA BELEDİYESİ RAMAZAN ŞENLİKLERİ

featured
service

               Kütahya Belediyesi ilkini 2019 yılında yaptığı ve salgın virüs nedeniyle iki yıl ara verdiği Ramazan Şenlikleri’ni bu yıl yine yapıyor biliyorsunuz.

               Yapılan diğer etkinlikler (Şiir şölenleri, tanınmış müzik gruplarının konserleri, büyük tiyatro gösterileri vb.) Belediyenin açtığı ihale neticesi kazanan firmanın hazırladığı etkinlikler oluyor.Yani paraları ödeniyor.

               Ama Ramanazan Şenlikleri öyle değil. Tamamen gönüllülük esasına göre ücretsiz ekiplerce yapılıyor. Kimseye para ödenmiyor. Bu da bizim yıllarca söylediğimiz bir şeydi. Daha önceleri belli bazı isimler ve hep aynı isimler yüksek paralar ödenerek nazları da çekilerek davet ediliyor ve programlar yapıyordu. Elbette parası Kütahyalı hemşehrilerimizden çıkıyordu. Artık Sivil Toplum Örgütleri, Sanat grupları, mahalli sanatçılar, yöresel giysi ve yiyecekler satanlar ücretsiz tahsis edilen stantlarda, belediyeden ayrıca ücret almadan sanatlarını ve ürünlerini pazarlıyor. Buraya kadar her şey güzel…

               Her iki şenlikte de göre görev almış biri olarak “Germiyan Sokak” ın bu şenliklere uygun olmadığını fark ettim.Stantlar da kurululunca iyice daralan sokaklarda izdiham oluyor. Eğer havalar biraz daha sıcak olsa inanın kimse orada yürüyemez. Hele elektrikler kesilirse büyük rezalet olur. Artık yankesiciler, tacizciler, kargaşa… işin kötü tarafı salgın (ben pandemi demiyorum) da henüz tamamen bitmiş değil. İnsanlar birbirlerinin yanından geçerken sürtünmeden geçemiyorlar.

               Ne yapacağız denirse benim aklımda iki yer var. Belki daha uygun yerler de bulunabilir.

     İlki; Kütahya Belediyesi yanındaki çayırlık alan. Dev bir çadır altına standlar kurulup, her etkinlikte yapıldığı yere de bir sahne kurulabilir.

               Diğeri; Cumhuriyet Caddesi Sevgi yolu. Özellikle de Küçükhamam yanındaki park sahne alanı olarak kullanılıp caddeye standlar kurulabilir.

               Bu benim önerim. Belediyemiz de mutlaka bu önerilerle birlikte kendi içinde durumu değerlendirip bir çözüm bulacaktır.

KÜTAHYA BELEDİYESİ RAMAZAN ŞENLİKLERİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!