“KURTULUŞUN EŞİĞİ DUMLUPINAR 1922” 100. YIL SERGİSİ AÇILDI

featured
service

DPÜ Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (DPÜ KSBMYO) ile Kütahya Kültür Sanat Derneği (KÜSAD) iş birliği ile Sera AVM’de ’Kurtuluşun Eşiği Dumlupınar 1922 100. Yıl Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

DPÜ KSBMYO ve KÜSAD, ‘Kurtuluşun Eşiği Dumlupınar 1922 100. Yıl Sergisi’ni açtı. Sera Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin sanat galerisinde açılan serginin açılışına Dumlupınar Kaymakamı Buğra Karadağ, KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız, KSBMYO Müdürü Doç. Dr. Hakan Kara, sanatçılar, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

46 SANATÇININ 86 ESERİ BULUNUYOR

46 sanatçının 86 eserinin yer aldığı Kurtuluşun Eşiği Dumlupınar 1922 100. Yıl Sergisi’nin açılışında konuşan KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız, KÜSAD olarak sosyal sorumluluk anlamında bir farkındalık yaratmak için böyle bir sergi açtıklarını kaydederek KÜSAD sanatçılarına teşekkürlerini sundu.

KARA: “ANADOLU BİZİM EVİMİZ”

Sözlerine “Dumlupınar üzerine söylenmesi gereken çok şey var” diyerek başlayan Müdür Doç. Dr. Hakan Kara ise: “Anadolu bizim evimiz. Bu halk tarihten bu yana iki farklı yeri vatan bellemiştir. Birisi Anadolu, birisi de sanırım cennettir. O cennete bizlerden önce giden şehitlerimizi yad etmek adına bugün KÜSAD ile kardeş bir kuruluş olarak iş birliği yaptık” dedi.

KARADAĞ: “BENİM İÇİN GURUR VERİCİ”

Kaymakam Buğra Karadağ ise; “2022 yılında 922 ilçe arasında kendimi en şanslı kaymakam olarak görüyorum. Çünkü tarihi misyonu itibariyle çok önemli bir ilçe olması öncelik arz ediyor. Devamında da tüm Kütahya’da bu ilçenin sahiplenilmesi benim için gurur verici” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından sergi sanatseverlerle buluştu.

“KURTULUŞUN EŞİĞİ DUMLUPINAR 1922” 100. YIL SERGİSİ AÇILDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!