Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kurbanlık bilgilerine “Tarım Cebimde” uygulamasıyla ulaşılabiliyor

Tarım ve Orman Bakanı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Tarım Cebimde” uygulaması sayesinde vatandaşların satın alacakları hayvanların kontrollerini yapabildiklerini ve hayvanın şeceresini çok kısa sürede görebildiklerini belirtti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, “Tarım Cebimde” uygulaması, vatandaşların kurbanlık hayvanların aşı durumlarını ve gerekli şartları taşıyıp taşımadıklarını sorgulamalarına imkan tanıyor. Uygulama üzerinden hayvanların küpe numaraları girilerek büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla ilgili detaylara ve aşı bilgilerine ulaşılabiliyor.

Kurbanlık bilgilerine "Tarım Cebimde" uygulamasıyla ulaşılabiliyor

KURBANLIK SORGULAMASI 3 ADIMDA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Kurbanlık sorgulama işlemi, uygulama üzerinden 3 adımda yapılabiliyor. İlk olarak, “Tarım Cebimde” uygulamasının cep telefonuna indirilmesi gerekiyor. Daha sonra, ana menüden “hayvansal üretim” ve ardından “küpe sorgulama” alt menüsü seçiliyor. Büyükbaş veya küçükbaş hayvan seçimi yapıldıktan sonra, satın alınmak istenen hayvanın küpe numarası girilerek “sorgula” butonuna tıklanıyor. Sonuçlarda hayvanın yaşı, türü, ırkı ve aşıları hakkında tüm bilgiler görülebiliyor.

Kurbanlık bilgilerine "Tarım Cebimde" uygulamasıyla ulaşılabiliyor

“VATANDAŞLAR UYGUNSUZLUK GÖRDÜKLERİNDE YETKİLİLERE BİLDİRMELİ”

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, vatandaşları kurbanlık alırken kurallara uymaya çağırdı. Bakanlığın Kurban Bayramı için çalışmalarını hızlandırdığını ve bayramın son gününe kadar titizlikle çalışacaklarını ifade eden Yumaklı, “Bakanlığımızın ilgili tüm birimleri sahada olacak ancak ekiplerimizin olmadığı yerlerde ‘Tarım Cebimde’ uygulaması ile vatandaşlarımız, satın alacakları hayvanların kontrollerini yapabiliyor ve hayvanın şeceresini görebiliyor,” dedi.

Yumaklı, kurbanlık alırken herhangi bir uygunsuzluk tespit edilmesi durumunda vatandaşların yetkililere bildirmesinin önemli olduğunu vurguladı.

AA