“KÜTAHYA’MIZIN TANITIMA İHTİYACI VAR”

“KÜTAHYA’MIZIN TANITIMA İHTİYACI VAR”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.07.2022
6
A+
A-

Vali Ali Çelik, Emet Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Gazi Emet Yöresel Ürünler ve El Sanatları Festivali’nin açılışına katıldı. Kütahya’nın potansiyelini açığa çıkaracak insan kaynağına sahip olduğunu belirten Çelik: “Kütahya’mızın tanıtıma ihtiyacı var. Festival, açılış ve bir araya gelmelerin mantığı da bu” dedi.

Emet Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Gazi Emet Yöresel Ürünler ve El Sanatları Festivali, Vali Ali Çelik, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ve çok sayıda vatandaşın katıldığı kortej yürüyüşüyle başladı. Mehteran ekibi eşliğinde Emet Belediyesi önünde başlayarak Emet Termal Otelde sona eren yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. Vali Ali Çelik, yürüyüş boyunca vatandaşları selamlayarak çiçek takdim etti.

9 GÜN 9 GECE SÜRECEK

Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, 1. Gazi Emet Yöresel Ürünler ve El Sanatları Festivali’nin Emet tarihinin en büyük festivali olduğunu söyledi. 9 gün 9 gece sürecek festivalde ilçenin değerlerine özel her güne farklı bir tema belirlendiğini kaydeden Doğan, “Gazi Emet’imizi, ürünlerimizi ve doğal güzelliklerimizi en iyi şekilde tanıtmayı ve sizleri de birer kültür elçisi olarak uğurlamak istiyoruz” dedi. Doğan, festivalin ilk günün temasının “Türk Dünyası” olarak belirlendiğini, Yörükler ve Türkmenler Günü adı altında etkinlikler yapılacağını söyledi.

“POTANSİYELİMİZİ AÇIĞA ÇIKARACAK İNSAN KAYNAĞINA SAHİBİZ”

Kütahya’nın potansiyelini açığa çıkaracak insan kaynağına sahip olduğunu, ihtiyaç duyulan enerjinin ise festivaller ve etkinliklerle ortaya çıkacağını dile getiren Vali Çelik, “Kütahya’mızın tanıtıma ihtiyacı var. Festival, açılış ve bir araya gelmelerin mantığı da bu: hem kendi aramızdaki iş birliğini ve birlikteliği güçlendirmek hem de buradan aldığımız güçle yapabileceklerimizi hem ülkemiz genelinde hem de uluslararasında tanıtmak” dedi.

“EMET’İN KALKINMASI KÜTAHYA İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Emet’in gelişmesi ve kalkınmasının Kütahya için çok değerli olduğuna vurgu yapan Vali Çelik, “Dünya bor rezervinin yüzde 70’ine yakınının Emet-Hisarcık’ta. Eti Maden İşletmeleri altyapının geliştirilmesi anlamında da ciddi yatırımlar yapıyor. İlimizdeki en büyük yatırım kalemlerinden biri. Devletimizin bu anlamdaki bakışı çok net. Yerelde de hem yerel yönetimler hem de kıymetli hemşehrilerimizin katkılarıyla diğer potansiyelleri de açığa çıkarabilmeliyiz. Jeotermal kaplıca turizminde ciddi anlamda zenginliğimiz var. Bunu büyütmek de en önemli sorumluluklarımızdan biri. Umarım yatırımlar Emet’imizin kalkınmasına, gelişimine katkı sunar. Emet’imizin kalkınması Kütahya’mız açısından da çok değerli” diye konuştu. Konuşmaların ardından Vali Ali Çelik ve protokol üyeleri yöresel ürün ve geleneksel el sanatların satışa sunulduğu stantları ziyaret edip bilgiler aldılar.

KIRGIZLARIN MİLLÎ DANSI BÜYÜK BEĞENİ ALDI

Daha sonra Kırgızların çadır alanını ziyaret eden Vali Çelik ve beraberindeki heyet, Kırgızların mili danslarını izledi. Kırgızlarla sohbet eden Vali Çelik, kendilerini Emet’te ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

VALİ ÇELİK, OK ATTI

Okçuların gösterilerini de izleyen Vali Çelik, ok attı. Gençleri tebrik eden Vali Çelik, katılacakları turnuva ve yarışmalarda başarı diledi. 9 gün 9 gece sürecek festivalle ilgili etkinlik ve detaylı bilgilere www.emfest.net adresinden ulaşılacak.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram