KÜSAD FESTİVALDE KÜTAHYA’YI TANITTI

KÜSAD FESTİVALDE KÜTAHYA’YI TANITTI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 31.05.2022
18
A+
A-

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD), Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen uluslararası çizgi film ve animasyon festivaline katılan tek sivil toplum kuruluşu olarak yerini aldı.

İspanya, Fransa ve İtalya’dan on dört uzman ve akademisyenin yanı sıra 28 yabancı ülkeden gelen öğrencilerin katıldığı etkinliğe DPÜ tarafından davet edilen Kütahya Kültür ve Sanat Derneği 10 sanatçı ve 2 yönetici ile katılım sağladı. KÜSAD sanatçıları burada eserlerinden örnekler sergileyerek sanatları alanında konuklarla söyleşiler ve workshop yaparak geleneksel Türk el sanatları ve kültür değerlerinin tanıtımına katkı verdiler.

“ULUSLARARASI ÇOK ETKİN BİR FESTİVAL OLDU”

Festivale, KÜSAD’dan Hattat Ahmet Türk Hoca, Çini Sanatçısı Arif Dönmez, Keçe Sanatçısı Suna Ulucan, Kalemişi Sanatçısı Sibel Temelkıran, Takı Tasarım Sanatçısı Ümmühan Oruç, Çini Çark Sanatçısı Mehmet Hüseyin Karaca, Tezhip Sanatçısı Zeynep Öden, Bez Bebek Sanatçısı Şaziye İlgün, Sgrafitto Sanatçısı Betül Erpolat ile Geleneksel El Sanatları Sanatçısı Ayşe Kaçan katıldı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan KÜSAD başkanı Bayram Yıldız; “Uluslararası çok etkin bir festival oldu. Üniversitemizin daveti üzerine bu festivale katıldık. Başta Rektörümüz Prof Dr. Kazım Uysal’a ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin’e sonsuz teşekkürler ediyoruz”  ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram