ÇELİK: “ÇOCUKLARIMIZIN DÜNYASINI RENKLENDİRMELİYİZ”

ÇELİK:  “ÇOCUKLARIMIZIN DÜNYASINI RENKLENDİRMELİYİZ”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.05.2022
1
A+
A-

Vali Ali Çelik, Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamaları kapsamında, Kütahya Valiliğinin destekleriyle gönüllü bir ekip tarafından organize edilen Kütahya’nın ilk Çocuk Kitap Fuarı’nı ziyaret etti.

Vali Ali Çelik’e Milletvekili Ahmet Erbaş ile Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık eşlik etti. Sera AVM’de açılan fuardaki stantları ziyaret ederek yayınevi yetkilileriyle görüşen Vali Ali Çelik, fuara gösterilen ilgiden memnuniyet duyduğunu söyledi. Çocuk kitapları yayımlayan 50 yayınevinden 30’unun fuara katılmasının önemine dikkat çeken Vali Çelik, vatandaşları 22 Mayıs’a kadar açık olacak fuarı ziyaret etmeye davet etti.

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN ÇOCUKLAR İYİ YETİŞTİRİLMELİ”

Türkiye’nin geleceği için çocukların iyi yetiştirilmesi gerektiğini kaydeden Vali Çelik, “6 yaştan itibaren çocuklarımızın dünyasını çeşitlendirip bakış açılarına renkler katabilirsek ülkemizin geleceğinin daha huzurlu ve mutlu olacağına inanıyoruz. Daha iyi gelecek için çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz. Ne kadar çok kitap okurlarsa çocuklarımızın bakış açıları o kadar geniş, algıları yüksek, düşünce sistematiği analitik olacak” diye konuştu.

“OKUMA ALIŞKANLIĞI AİLEDEN GELİR”

Ailelere de seslenen Vali Çelik, “Okuma alışkanlığı aileden gelir. Çocuklarımızın alışkanlığının gelişmesi için evde okuma saatleri düzenleyip birlikte okuyalım” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.