KÜLTÜR SARAYI YERİNE YEŞİL ALAN YAPILACAK

featured
service

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın vizyon projelerinden olan ‘Kültür Merkezi’ projesinde değişikliğe gidildi. Vatandaştan gelen yoğun talep üzerine eski Kültür Sarayı yerine çoğunluğu yeşil alan olan bir projede karar kıldıklarını belirten Başkan Işık: “2 katlı otopark ve üzerine bir kitap kafe inşa edeceğiz. Kütüphane ve konser salonu kompleksini ise Tavşanlı yolu üzerinde bir alana yapacağız” dedi. 

İLK ETAP 2022’DE TAMAMLANACAK

Şehir merkezindeki yıkılan Kültür Sarayının yerine yapılacak olan proje için ilk adım 2022 yılında atılacak. İki etaptan oluşacak projede ilk etap için 25 milyon liralık bir ödenek ayrılırken projenin tamamının 40 milyon liraya mal olacağı belirtildi. 2022 yılında tamamlanması öngörülen ilk etapta, 2 katlı otopark ve üzerine bir kitap kafe yapılacak.

KÜTÜPHANE VE KONSER SALONU TAVŞANLI YOLUNDA BİR ALANA YAPILACAK

Vatandaştan gelen yoğun talep üzerine projede değişikliğe gidildiğini açıklayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık: “Projenin son halinde; iki kat otopark üzerinde çoğunlukla yeşil alan olmak üzere tek katlı bir kitap kafenin yapılmasına karar verdik. Vatandaşlardan gelen yoğun talep doğrultusunda orada bina ağırlıklı bir yapının olması yerine yeşil alan ve otopark yapılması bizce de uygun görüldü. Projenin ikinci etabı olan kütüphane ve konser salonu kompleksini de Tavşanlı yolu üzerindeki başka bir alana kaydırmanın gelecek açısından daha doğru olacağına inandık. Çünkü şehrin merkezinde yoğun yapılaşma yerine yeşil alanın artırılarak değerlendirilmesi daha makul göründü” ifadelerine yer verdi.

KÜLTÜR SARAYI YERİNE YEŞİL ALAN YAPILACAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!