Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KSBÜ’YE 70 YENİ AKADEMİK KADRO

Büyümeye ve gelişmeye devam

Büyümeye ve gelişmeye devam eden Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine (KSBÜ) 70 adet yeni öğretim elemanı kadrosu ihdas edildi.

Türkiye’nin sağlık temalı devlet üniversitesi KSBÜ’ye doçent, doktor öğretim üyesi ve öğretim görevlisi kadrosu ihdas edildi. Topluma sunulan yenilikçi sağlık hizmeti ve eğitim çalışmalarıyla isminden sıkça söz ettiren KSBÜ, istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

“ÜNİVERSİTEMİZ BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu konula ilgili yaptığı açıklamada, “2018 yılında üniversitemiz kurulduğunda 217 öğretim elemanımız vardı. Şu an akademik kadro sayısında 500’ü geçti. Çok sayıda akademisyen bünyemize katıldı. Aradan geçen süre içerisinde üniversitemiz hızla büyüdü. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığından yeni kadro talebinde bulunduk. Bunun üzerine üniversitemize doçent, doktor öğretim üyesi ve öğretim görevlisi olmak üzere toplam 70 yeni kadro ihdası yapıldı. Sağlık Üniversitemiz büyümeye ve gelişmeye devam edecek. Yapılan kadro ihdasıyla ilgili kanun çalışmasının hazırlanması ve onaylamasından dolayı süreçte emeği geçen TBMM Komisyon Üyeleri, milletvekilleri ile YÖK’e teşekkür ederiz” dedi.