KSBÜ’NÜN PUANI 100 ÜZERİNDEN 91,29

featured
service

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Sağlıkta Kalite Değerlendirmelerinde 100 üzerinden 91,29 puan alarak büyük başarı elde etti.

Türkiye’nin sağlık temalı devlet üniversitesi KSBÜ bünyesinde bulunan ve Kütahya ile bölge halkına etkili hizmet sağlayan KSBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi çalışmalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor.

BİR SONRAKİ HEDEF SAĞLIK TURİZMİ BELGESİ

Sağlıkta Kalite Değerlendirmelerinde 100 üzerinden 91,29 puan alan merkez hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu: “Yeni hizmet binasında hizmet verilmeye başlayalı henüz bir yıl oldu. KSBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi için yapılan Sağlıkta Kalite Değerlendirmelerinde 100 üzerinden 91,29 puan alarak yukarı ivmelenme başarısı tescillendi. Bundan sonraki hedeflerimiz Sağlık Turizmi Belgesi ve TÜSKA akreditizasyonu almak. Başta ADSM yöneticilerimiz ve kalite ekibimiz olmak üzere bu başarının mimarları olan tüm akademik ve idari personelimizi ile üniversite kalite koordinatörlüğümüzü tebrik ediyor ve teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

“BÜYÜK BİR MOTİVASYONLA ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

KSBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Berceste Güler ve Hastane Müdürü Sibel Demirel, mutluklarını ifade ederek birlikte şu açıklamayı yaptılar: “Çalışmalarımız bu binaya taşınmamızla başladı. Kısa sürede ciddi bir başarı geldi. İlk denetim için ciddi bir prestij. Kalite standartları rehberi 21 ana başlıktan oluşuyor. Her başlığın altında 79 alt başlık ve yaklaşık 660 soru bulunmaktadır. Akreditasyon ve sağlık turizmi belgesine başvurabilmek için 85 puanın üzerinde gerekiyordu. Kısa bir sürede büyük bir başarıya imzaya attık. Büyük bir heyecanla sağlık turizmi belgesi ve sonrasında da akreditasyon için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Rektörümüz bize inandığından dolayı teşekkür ederiz. Her zaman yanımızdaydı.”

KSBÜ’NÜN PUANI 100 ÜZERİNDEN 91,29

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!