KSBÜ’DE ÇÖLYAK FARKINDALIK SEMİNERİ

featured
service

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Hekim Sinan Konferans Salonu’nda “Çölyak Farkındalık Semineri” gerçekleşti.

KSBÜ ile Kütahya Çölyak ve PKU Metabolik Hastalıklar Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Murat Kırbaç ile diğer protokol üyeleri, davetliler ve öğrenciler katıldı.

SAYINER: “HER AİLE ÖNCE BİR YIKIM YAŞIYOR”

Açılış konuşmasını Dernek Başkanı Nuray Sayıner yaptı. Sayıner, çölyak hastalığı hakkında genel bilgilendirme yaparak, bu hastalığın zorluklarından bahsetti. Başkan Sayıner, “Çölyak hastalığıyla karşılaşan her aile önce bir yıkım yaşıyor. En fazla tükettiğimiz maddeler unlu mamuller. Özellikle Ege Bölgesi çok fazla tüketiyor. Maalesef biz bunları tükettiğimiz sürece zehirleniyoruz. Yaşam tarzımız çok zor. Ancak glutensiz yiyecekler çoğaldı. Bu da olumlu yönü. Çölyak dostu olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

KAVUNCU: “KSBÜ DESTEK OLUYOR”

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ise yaptığı konuşmada, Kütahya Çölyak ve PKU Metabolik Hastalıklar Derneği’nin en aktif dernekler arasında yer aldığını belirterek, bu hastalık konusunda farkındalığın artırılmasına yönelik bilgiler verdi. Rektör Kavuncu, çölyak farkındalığı ile ilgili KSBÜ’nün destek olduğunu ifade etti. Program, KSBÜ Gastroentoloji Uzmanı Dr. Öğr. Süleyman Coşgun’un çölyak hastalığı hakkında sunumuyla devam etti. Ayrıca ‘Gönüllülük Uygulamaları’ dersi kapsamında çölyak farkındalık çalışmaları yapıldığından dolayı Doç. Dr. Yasemin Özatik ve Doç. Dr. Orhan Özatik’e teşekkür edildi.

KSBÜ’DE ÇÖLYAK FARKINDALIK SEMİNERİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!