KSBÜ, 19 TEMMUZ’DA TAŞINIYOR

featured
service

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin (KSBÜ), Merkez (Germiyan) Kampüsüne taşınma işlemi 19 Temmuz 2022 tarihinde başlıyor.

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ve Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal tarafından karşılıklı olarak imzalanan taşınma protokolü kapsamında Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF), Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ile Kütahya Meslek Yüksekokulu; daha önce DPÜ Teknik Bilimler ve Güzel Sanatlar MYO tarafından kullanılan binaya taşınıyor. Taşınma işlemi 19 Temmuz 2022 tarihinde başlıyor.

YENİ DÖNEMDE MERKEZ KAMPÜS’TE EĞİTİM VERİLECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu: “KSBÜ 2018 yılında kurulduktan sonra yeni gelişim alanı olarak Germiyan Kampüsü belirlendi. Böylelikle bu yerleşke bize devredildi. Altyapı ve mimari projeleri tamamladık. İlk yatırım ödeneğini aldık ve bu sene içerisinde ihaleye çıkmayı planlıyoruz. Ancak inşaat çalışmaları başlamadan mevcut binalara taşınmaya başlıyoruz. SBF, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ile Kütahya Meslek Yüksekokulu 2022 güz yarıyılı döneminde Germiyan Kampüsünde eğitim verecek. Bizim birimlerimizin boşalttığı binalar da protokol doğrultusunda DPÜ‘ye devredilecektir. Daha önce DPÜ Teknik Bilimler ve Güzel Sanatlar MYO olarak kullanılan bina ve amfiler üniversitemiz tarafından kullanılacaktır. Bu binalar için tadilat projeleri hazırlanmış, ihale hazırlıkları başlamıştır. Mevcut kullanılabilecek binalar üniversitemiz kullanım amaçlarına uygun olarak tadil edilecektir” dedi.

“YENİ KAMPÜS BÜYÜK DEĞER KATACAK”

Rektör Kavuncu açıklamasına şöyle devam etti: “Bunun yanında üniversitemizce hazırlanan master plan doğrultusunda yeni yapılacak binalar ve altyapı çalışmaları için de düğmeye basılmıştır. Uygulama projeleri hazır olan binalarımızdan Merkezi Derslik 1.Etap binamız 2022 yılı yatırım programına alınmıştır. Binanın yapım işinin ihaleye çıkılabilmesi için ek ödenek talebi yapılmış olup bu sene Merkezi Derslik 1.Etap binamızın ihalesine çıkmayı umut ediyoruz. Uygulama projeleri hazır olan, Merkezi Eğitim Laboratuvar ve Atölyeleri Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı ve Rehabilitasyon-Wellness Uygulama Merkezi ile Temel Tıp Bilimleri binalarının da 2023 yılı yatırım programına üniversitemizce teklifi yapılmıştır. Bunun yanında yeni kampüsümüzün altyapı projeleri de hazır olup 2023 yılında ihalesinin yapılması planlanmaktadır. Yeni kampüs Kütahya’ya büyük değer katacak. Kütahya’nın ikinci hastanesi de yeni yerleşkemizde yer alacak. Bunun hayata geçmesiyle birlikte burası tam anlamıyla bir sağlık kampüsüne dönüşmüş olacak.”

KSBÜ, 19 TEMMUZ’DA TAŞINIYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!