“KIZIMI ALMADAN GİTMEYECEĞİM”

featured
service

Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eyleminde olan ailelerin evlat nöbeti 962. gününde de devam ediyor. Kütahya’dan kızı için Diyarbakır’a giden Hatice Levent, kızını almadan gitmeyeceğini söyledi.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 962. gününe girdi. Kütahya’dan gelip oturma eylemini sürdüren anne Hatice Levent, kızının Bitlis’te üniversite okuduğu dönemde bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığını ileri sürdü.

“BAYRAMLAR ZİNDAN OLDU” Kızı için geldiğini, kızını almadan gitmeyeceğini aktaran Levent, “Kızım, eğer beni görüyorsan kaç gel. Senin yollarında hasta oldum. Bayramlar zindan oldu. Arkadaşlarınızla el ele tutuşarak gelin, mağaralar sizin yeriniz değil. Kendi evlatlarını götürsünler, eliniz kalem tutuyordu, silah verdiler vicdansızlar. Ne olur gel, insan ve kadın hakları diyorlar. Mağalar mı sizin hakkınız? Her gün ağlıyoruz. Ne olur hepiniz dönün, gelin” dedi.

“KIZIMI ALMADAN GİTMEYECEĞİM”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!