KIZILAY, KÜTAHYA’DA GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

featured
service

Kızılay Kütahya Şube Başkanı Talha Tekin, 2021 yılı faaliyetlerini açıkladı. Ayni ve nakdi yardımlar ile ihtiyaç sahibi ailelere elini uzatan Kütahya Kızılay Şubesi, bir yılda 2 bin 866 aileye 741 bin 400 liralık nakdi yardım gerçekleştirdi.

Kurulduğu günden bugüne ihtiyaç sahiplerine merhamet elini uzatan Kızılay, 2021 yılında da Genç Kızılaycıları ve kadın gönüllüleriyle birlikte hayırseverlerin bağışlarıyla yapılan yardımların binlerce insana ulaşması için gecesini gündüzüne kattı. Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşların kan ihtiyacını karşılayan Türk Kızılay’ı sadece kan bağışı çalışmaları ile değil vatandaşlara yaptığı nakdi, erzak, eşya ve ev yardımları ile de gönüllere dokunuyor.

2 BİN 866 HANENİN KAPISI ÇALINDI

Kızılay Kütahya Şube Başkanı Talha Tekin, 2021 yılı faaliyetlerini Kütahya Ekspres’e değerlendirdi. Genel Merkezden doğrudan yapılan ve Kütahya’daki hayırsever vatandaşların desteği ile bin 208 ihtiyaç sahibi aileye 500 TL’lik zekât yardımı yapıldığını kaydeden Başkan Tekin: “258 ihtiyaç sahibi aileye de 300 TL’lik fitre yardımı yapıldı.  Yurt dışında yaşayan hayırsever vatandaşlarımızın desteği ve Kütahya Almanyalılar Federasyonu aracılığı ile bin 400 ihtiyaç sahibi ailemize de 150 TL’lik gıda alışveriş kartı dağıtımı gerçekleştirdik” diye konuştu.

HEM BÜYÜKLERİN HEM ÇOCUKLARIN YANINDA

Sadece nakdi yardımla yetinmeye Kızılay Kütahya Şubesi, gıdadan çocuk kolisine, sevgi bohçasından giyime kadar pek çok yardım malzemesini ailelere ulaştırdı.  Ayni yardımlara ilişkin bilgi veren Başkan Tekin, “Vekâleten Kurban Kampanyası” kapsamında alınan kurban vekâlet paylarından 6 bin 480 konserve etin ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldığını söyledi. Tekin: “Şubemiz aracılığı ile ilimizde bulunan hayırsever vatandaşlarımızdan toplamda 308 kurban vekaleti alındı. Ayrıca zekât, fitre, ulusal ve uluslararası kampanyalarımız da halkımızın büyük ilgisi ile karşılandı. Şubemiz ve Genel Merkezimiz aracılığıyla toplamda 364 gıda kolisi,  bin adet hijyen kolisi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Ramazan Bayramı sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında bin 656 adet çocuk kolisi, bayramı evinde geçirmek zorunda kalan çocuklarımıza dağıtılırken, yeni çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere de ‘Sevgi Bohçası’ dağıtımı gerçekleşti. Genel Merkezimiz aracılığı ile LCW mağazacılıktan gönderilen toplamda 5 bin 741 adet muhtelif giyim malzemesi şubemizin ve Kütahya Sosyal Yardımlaşma Vakfının ortak çalışması ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı” ifadelerine yer verdi.

AFETZEDELERİN İMDADINA KIZILAY YETİŞTİ

2021 yılı içerisinde Vefa Sosyal Destek kapsamında 112 çağrı merkezine talepte bulunup Covid 19 hastalığına yakalanarak karantina sürecine giren ve ihtiyaçlarını karşılayamayan toplamda 380 ailenin gıda ve diğer talepleri Kızılay Kütahya Şubesi tarafından karşılandı. Antalya Manavgat, Muğla bölgesinde oluşan orman yangınları için il merkezi ve ilçelerde başlatılan ayni bağış kampanyası kapsamında toplanan malzemeler ve nakdi bağışlar yangın bölgelerine ulaştırıldı. Ayrıca Kızılay şubesinde yaklaşık 55 gönüllü yangın bölgelerinde bir hafta boyunca yangın söndürme çalışmalarına aktif katılım sağladı. Batı Karadeniz sel felaketi nedeni ile başlatılan kampanyada toplanan bağışlar da bölgedeki afetzedelere ulaştırıldı. Ayrıca Kızılay Kütahya Şubesi 2 personel ve 10 gönüllüsü ile 24 gün boyunca sel bölgelerindeki yardım çalışmalarında görev aldı.

KIZILAY, KÜTAHYA’DA GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!