KIZILAY BU RAMZAN’DA DA İHTİYACI OLANA EL UZATACAK YARDIM ETMEK İSTEYENE YOL OLACAK

featured
service

Türk Kızılay Kütahya Şube Başkanı Talha Tekin, Ramazan ayı hedeflerini açıkladı. Başkan Tekin, “Türk Kızılay’ı olarak bu yıl 398 milyon liralık yardım hedefimizle 8 milyon insana ulaşmayı amaçlıyoruz” dedi.

Ramazan ayı 2 Nisan Cumartesi günü başlıyor. ‘Az çok demeden paylaşan tüm kalplere hilal olsun’ parolasıyla Ramazan ayı yardım faaliyetlerini sürdürecek olan Türk Kızılay’ı hedeflerini belirledi. Türk Kızılay Kütahya Şube Başkanı Talha Tekin, yardım faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Tekin, “Yardım projeleri ile ihtiyacı olana el uzatan, yardım etmek isteyene de kolaylık sağlayan Kızılay gelenekselleşen Ramazan yardımlarıyla bu yıl da milyonlara ulaşacak. ‘Az çok demeden paylaşan tüm kalplere hilal olsun’ sloganıyla Ramazan kampanyasını yürütecek olan Kızılay hedeflediği 398,5 milyon TL’lik yardımla yaklaşık 8 milyon insana ulaşmayı hedefliyor” dedi. Türk Kızılay olarak 2022 yılının ‘Dayanışma Yılı’ ilan edildiğini söyleyen Başkan Tekin, “Milletten aldığımız güçle 154 yıldır ‘İyiliği yayan Kızılay olarak ihtiyacı olana her zaman ‘destek olduk, daha çok yardım için de çalışmaya devam ediyoruz- Bu yardımları katlayarak büyütmek içinse 2022’yi ‘Dayanışma Yılı’ olarak ilan ettik. Yardımlaşma ve dayanışmanın, hayırda yarışmanın, derdi olanla dertlenmenin, doyasıya yaşandığı Ramazan ayında ise ‘Az çok demeden paylaşan tüm kalplere hilal Olsun” sloganıyla kampanya düzenliyoruz” diye konuştu.

“HAYIRSEVERLERİMİZİN KATKILARINI TALEP EDİYORUZ”

İhtiyaç sahiplerinin iftar sofralarını bereketlendirmek için gelenekselleşen kampanya ile milyonlara ulaşmayı hedeflediklerini belirten Başkan Tekin, “Kolaylıklar sağlayan farklı bağış seçeneklerimizle de Ramazan ayı boyunca hayırseverlerimizin katkılarını talep ediyoruz. Yardımseverlerimize sunulan gıda yardımı seçeneği ile alışveriş kartlarını veya hazırlanan gıda yardımlarını Ramazan ayı süresince ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Zekat, fitre ve fidye bağışları ile ekonomik durumu iyi olan yardımseverlerimizin dini vecibelerini yerine getirmelerini sağlarken, bağışlarının da doğru adreslere ulaşmasına vesile olacağız. İftar ve sahur yardımlarına yapılan bağışlarla Türkiye genelinde kaynayan kazanlarımızda pişen yemekleri ihtiyaç sahibi ailelere sunacağız. Aşevlerimize gelme imkanı olmayan ihtiyaç sahiplerimizin yemeklerini adreslerine teslim edeceğiz. Bayramlık giyim ve hedeflerimizle çocuklarımızın yüzünü güldüreceğiz” dedi.

“RAMAZAN BAYRAMI’NDA ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ”

“Bayramlık bağışlarıyla da daha çok çocuğa ulaşacağız” diyen Başkan Tekin, şunları kaydetti: Mağdurun ve mazlumun yanında olan milletimizin birliği ile gücünü gösteren Kızılay’ın bu çalışmalarının hedefine ulaşabilmesi için vatandaşlarımızın vereceği destek büyük önem taşıyor. Dayanışmanın gücünü ve iyiliği daha fazla hatırladığımız bu ayda Kızılay’ı her zaman ki gibi milletimizin sahipleneceğine inanıyor, gerek kampanyamıza katılımı gerekse de kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşması için halkımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

KIZILAY BU RAMZAN’DA DA İHTİYACI OLANA EL UZATACAK YARDIM ETMEK İSTEYENE YOL OLACAK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!