Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kırmızı bültenle aranan Barış Boyun yakalandı

Kırmızı bültenle aranan organize

Kırmızı bültenle aranan organize suç örgütü elebaşı Barış Boyun, İtalya’nın Viterbo şehrinde düzenlenen bir operasyonla yakalandı. Operasyon, Türk ve İtalyan polislerinin ortak çalışmasıyla gerçekleştirildi.

Bakan Yerlikaya’dan Açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Barış Boyun’un yakalanma haberini duyurdu. Yerlikaya, “İtalya’da ülkemiz adli makamlarınca kırmızı bültenle aranan, elebaşılığını Barış Boyun’un yaptığı organize suç örgütüne yönelik olarak; KOM Başkanlığımız, Interpol-Europol Daire Başkanlığımız ve İtalyan Güvenlik Makamları tarafından yapılan ortak operasyon sonucu Barış Boyun yakalandı” ifadelerini kullandı.

Operasyonun Detayları

İtalyan polisinin Roma ve Milano’da düzenlediği operasyonda, Barış Boyun’un da aralarında bulunduğu 17’si Türk, 2’si İtalyan toplam 19 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon, KOM Başkanlığı, Interpol-Europol Daire Başkanlığı, İstanbul, Tekirdağ ve Sakarya Emniyet Müdürlüklerinin ortak çalışmaları sonucu başarıyla gerçekleştirildi.

Barış Boyun, Türkiye’de suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten öldürme dahil 23 ayrı suçtan aranıyordu. Toplamda 56 suç kaydı bulunan Boyun, 3 cinayet, kasten yaralama, 6136 sayılı kanuna muhalefet ve yağma gibi suçlardan da kırmızı bültenle aranıyordu.

Barış Boyun’un organize suç örgütüne yönelik bugüne kadar İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Sakarya ve Kütahya’da gerçekleştirilen 26 ayrı operasyonda 317 kişi yakalandı. Bu kişilerden 175’i tutuklanırken, 100’ü hakkında adli kontrol kararı verildi.

Mücadele Devam Edecek

Bakan Yerlikaya, açıklamasında “KOM Başkanlığımızı, Interpol-Europol Daire Başkanlığımızı ve İtalyan Güvenlik Makamlarını tebrik ediyorum. Dünyanın neresinde olursa olsun, Aziz Milletimizin huzurunu kaçıranları, suç işleyenleri yakalayıp, nefeslerini kesmeye devam edeceğiz. Organize suç örgütlerine yönelik mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek” dedi.