KIRGIZİSTANLI SANATÇILARDAN KÜLTÜR ŞÖLENİ

featured
service

100. Yıl Kültür ve Sanat Sezonu kapsamında Kırgızistanlı sanatçılar, Narınbek Kalıbaev, Brulkan Stamkulova, Darıka Adatovna, Kütahya Belediyesi hizmet binası bahçesinde konser verdi.

Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 100. Yıl Kültür ve Sanat Sezonu kapsamında düzenlediği kültürel faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Konseri, Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, Başkan Yardımcısı Murat Arık, belediye birim müdürleri, ressam Adil Özkan ve Kütahyalılar dinledi.

KIRGIZİSTAN’A ÖZGÜ ESERLER SESLENDİRİLDİ

Kardeş ülke Kırgızistan’ın halk sanatçıları Narınbek Kalıbaev, Brulkan Stamkulova, Darıka Adatovna, Kırgızistan’ın milli kıyafetleri içinde söyledikleri Kırgızistan’a özgü eserler ile katılımcılara farklı bir gece yaşattı. Sanatçılar söyledikleri ‘Beyaz Giyme Toz Olur’ türküsü ile de büyük beğeni aldı. Söyledikleri şarkıların yanında Kırgızistan’a özgü halk dans figürleriyle de beğeni kazanan sanatçılar, Kütahya’da olmaktan mutlu olduklarını ifade etti.

KÜTAHYA KÜLTÜRÜ DE YANSITILDI

Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, sanatçıların kendi kültürlerinin yanında okunan şiir, yöresel kıyafet ve söylenen türkülerle Kütahya kültürünü de yansıttıklarını ifade etti. Başkan Vekili Damcı, “Adil Özkan bu konser teklifini getirdiğinde hemen kabul ettik. Ücretsiz olarak bu teklifi kabul ettikleri için sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonrada kardeş ülkelerimiz, bağımsız Türk Devletlerinin sanatçılarını Kütahya’mızda ağırlamaya devam edeceğiz. Konserde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Vekili Abdullah Damcı, konser sonunda sanatçılara teşekkür plaketi ile birlikte Kütahya’nın simgesi çini hediye etti.

KIRGIZİSTANLI SANATÇILARDAN KÜLTÜR ŞÖLENİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!