Kayseri’de acil iniş yapan uçak

Kayseri'de eğitim uçuşu için havalandıktan sonra teknik bir arıza nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kalan uçağın görüntüleri şaşırttı...

Kayseri'de acil iniş yapan uçak
service

Kayseri’de eğitim uçuşu için havalandıktan sonra teknik bir arıza nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kalan uçağın pilotları, olası bir kazayı önleyerek büyük bir faciayı engelledi.

Hızlı ve Güvenli Müdahale

Kayseri 12’nci Hava Ulaştırma Üs Komutanlığı’ndan eğitim için havalanan C-160 uçağı, teknik arıza sebebiyle şehir merkezinde alçak irtifa uçuşu gerçekleştirdi.

Uçağın, Fevzioğlu Mahallesi üzerinde trafikte seyreden araçların üstünden ve binalara oldukça yakın bir mesafeden uçması, kısa süreli bir paniğe neden oldu.

Ancak, deneyimli pilotların hızlı ve güvenli müdahalesi sayesinde büyük bir tehlike önlendi.

Olay anını kaydeden bir pazarcı, uçağın alçak irtifada yolun ortasındaki aydınlatma direklerinin üzerinden geçtiğini ve bu sırada yakıt kokusunu hissettiklerini ifade etti.

Pazarcı Muhammed Aytekin, “Korkulu bir andı, daha önce yaşamadığımız bir olaydı, halen olayın şaşkınlığı içerisindeyiz. Arabayla halden gidiyorduk, Argıncık istikametinde üstümüze askeri uçak geliyordu. ‘Abi üstümüze geliyor, acil sağa çek inelim’ dedim. Hemen kameramı da açtım. O esnada herkes şok oldu.” şeklinde olayı anlattı.

Kayseri’de acil iniş yapan uçak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!