KAYAK MERKEZİNDE SÖMESTR YOĞUNLUĞU

featured
service

Kar kalınlığının 70 santimetre ölçüldüğü Murat Dağı’nda, sömestr tatilini fırsat bilen öğrenciler ve aileleri keyifli vakit geçiriyor. 1850 rakımdaki kayak pistlerine akın eden tatilciler, kayak, snowboard ve çeşitli aktivitelerle eğleniyor.

Kayak Merkezi Müdürü Ayhan Keskin, sömestr tatili nedeniyle Murat Dağı’nın en yoğun günlerini yaşadığını söyledi. Merkezin ilk kez kayak yapacak kişilerce daha çok tercih edildiğini belirten Keskin, “Tesisimiz 2012 yılında faaliyete geçti. Bugüne kadar her yıl çok sayıda misafiri ağırladık. Kayak merkezimize İstanbul, İzmir, Eskişehir, Uşak ve Kütahya’dan misafirlerimiz geliyor. Sömestr tatili dolayısıyla yoğun ilgi var. Buraya gelenler memnun olmuş şekilde ayrılıyor” diye konuştu.

45 DAKİKALIK ÜCRETSİZ EĞİTİM

Gediz Gençlik ve Spor Müdürü Muhammed Keskin de Murat Dağı’nda diğer kayak merkezlerinden farklı olarak ücretsiz kayak eğitimi verdiklerini dile getirdi. Her yaştan kişiye eğitim verdiklerini dile getiren Keskin: “Gediz Belediyesinin ‘İlk Kayağımı Murat Dağı’nda Öğreniyorum’ adlı projesi kapsamında ücretsiz eğitimler veriyoruz. Kayak eğitimimiz yaklaşık 45 dakika sürüyor. Hafta sonları yaklaşık 500 kişiye eğitim veriyoruz. Eğitimlerde bir insanın kayak yapabileceği kadar temel teknikleri öğretiyoruz” ifadelerini kullandı. Eskişehir’den gelen Yasin Demirbilek, son 3 yıldır sömestr tatilini ailesiyle birlikte Murat Dağı’nda değerlendirdiğini belirtti. Uşak’tan gelen Murat Özkan da Murat Dağı’nın ilk kez kayak yapanlar için ideal bir yer olduğunu aktardı. AA

KAYAK MERKEZİNDE SÖMESTR YOĞUNLUĞU

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!