KAVUNCU’DAN ÖĞRENCİLERE ÇAĞRI

featured
service

“HER ÖĞRENCİ KENDİNİ ÖZEL HİSSEDECEK”

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, üniversite adaylarına KSBÜ’yü tercih etmeleri yönünde çağrıda bulundu. Üniversitenin eğitim olduğu kadar sosyal yaşantı anlamına da geldiğini vurgulayan Rektör Kavuncu: “Tüm enerjisini, odaklanmasını sağlık üzerine kurgulamış olan üniversitemiz, her öğrencinin kendisini özel hissedeceği bir üniversite haline geldi” dedi.

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih heyecanı sardı. Rektör Vural Kavuncu da iyi bir eğitim alarak geleceklerini sağlam zemin üzerine oturtmak isteyen bütün öğrencileri KSBÜ’yü tercih etmeye davet etti.

“İDDİALIYIZ”

Aday öğrenciler için üniversitenin eğitim olduğu kadar sosyal yaşantı anlamına da geldiğini söyleyen Vural Kavuncu: “Lise döneminden sonra haklı olarak sorumluluk yüklenerek kendi kararlarını verebilecekleri, yeni bir çevre, yeni bir mekân ve farklı etkinliklerin olması anlamına da geliyor. Üniversitemiz İl Merkezinde iki yerleşkesi, ilçelerde de yine yeterli fiziki altyapısı ile öğrencilerine tatminkâr imkânlar sunuyor. Sosyal, sportif, sanatsal etkinlikleri şehirde kültürel geziler ile bu konuda da iddialı olduğumuzu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

“KÜTAHYA GÜVENLİ VE HUZURLU”

Kavuncu, üniversite tercihlerinde güvenlik, barınma ve ekonominin aileler için önemli kriterler olduğunu söyledi. Kütahya ve yerleşkelerin ailelerin gözlerinin arkada kalmayacağı şekilde güvenli ve huzurlu olduğuna dikkat çekerek: “Öğrenci yurtlarımız yeterli, kız öğrenci yurtları yerleşke içerisinde. Kütahya il olarak özellikle büyük şehirlere göre daha ekonomik. Büyük şehirlerde barınma ve yaşam giderleri yüksek düzeylere ulaştı. Sağlık eğitiminde vakıf üniversitelerinin belirlediği öğrenim ücretleri zannediyorum çoğu aile için oldukça zorlayıcı duruma geldi. Bunun yanı sıra yakın zamanda Cumhurbaşkanımızın Tıp ve Diş Hekimliği son sınıf öğrencilerine asgari ücret tutarında ödeme yapılacağı müjdesinin sadece devlet üniversiteleri için geçerli olması da bu sene tercihleri etkileyecek gibi gözüküyor” ifadelerini kullandı.

“ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİMİZ YÜKSEK”

Kavuncu, sözlerini şu ifadelerle tamamladı: “Tüm enerjisini, odaklanmasını sağlık üzerine kurgulamış olan üniversitemiz butik ve özel üniversite formatında şekillendiğini, her öğrencinin kendisini özel hissedeceği bir üniversite haline geldi. Öğrencilerimiz müdürlerine, dekanlarına ve rektöre rahatça ulaşabiliyorlar. Bu nedenle öğrenci memnuniyetimizin de yüksek olduğunu söyleyebilirim.”

KAVUNCU’DAN ÖĞRENCİLERE ÇAĞRI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!