KAVUNCU: “HER BİR ÖĞRENCİMİZE KEFİLİZ”

featured
service

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesinde (SBF) mezuniyet heyecanı yaşandı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu: “Burada bulunan her bir öğrencimize kefiliz. Biz burada öğrencilerimizi sadece meslekleri ile ilgili değil yüksek insan değerleri ile donattık” dedi.

KSBÜ SBF binası çevresine gerçekleşen mezuniyet töreninde Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Ebelik bölümleri mezuniyet heyecanı yaşadı. Mezuniyet törenine KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Cem Algın, Rektör Yrd. ve SBF Dekanı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, Rektör Yrd. Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, akademisyenler ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

“TARİHSEL ÖNEMİ OLAN BİR MEZUNİYET TÖRENİ”

SBF Dekanı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Öncelikle hepinize, SBF öğretim üyeleri adına 22. dönem mezuniyet törenimize katılıp bizlerle bu gururlu günümüzü paylaştığınız için çok teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu yıl öncekilerden farklı olarak, 2018 yılında fakülte olduktan sonra eğitime başlayan ilk mezunlarımızı veriyoruz. Bu yönüyle de tarihsel önemi olan bir mezuniyet töreni bizler için. Bugün burada sadece eğitim-öğretim yılının bitişini değil, ilkokulda başlayan ve KSBÜ’de sona eren uzun bir eğitim döngüsünün bitişini kutlamak için toplandık. Bugün burada olan 80 ebe, 125 fizyoterapist ve 126 hemşireyi sağlık ordumuza başarıyla katmanın onurunu paylaşmak için toplandık. Bugün burada, görev yerlerine koşmak için heyecanla bekleyen sevgili mezunlarımızın ödüllerini, hak ettikleri diplomalarını sunmak için toplandık.  Bugün diplomanızı alıp yemin ederek çıkacağınız bu uzun yolda, Mustafa Kemal Atatürk’ün ve eğitiminize yön veren tüm eğitmenlerinizin öğretileri ışığınız, güleryüz, empati ve şefkat yoldaşınız, sabır, özveri ve cesaret en büyük gücünüz olsun.”

“DÜNYA İNSANLIĞINA KATKI VERMEYE ÇALIŞACAKSINIZ”

Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu ise günün kahramanı öğrencilere vurgu yaparak: “Gurur ve mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Dört sene evvel buraya çeşitli umutlarla gelen öğrencilerimiz mezun oluyor. Pandemi dönemini en hasarsız bir şekilde atlatmaya çalıştık. Başımıza bir sıkıntı gelmeden dönemi atlattık. Burada bulunan her bir öğrencimize kefiliz. Biz burada öğrencilerimizi sadece meslekleri ile ilgili değil yüksek insan değerleri ile donattık. Çok kutsal bir alanda çalışacaklar. Bir insana hizmet etmenin en önemli alanlardan biri sağlık alanıdır. Öğrencilerimiz insanların sağlıklarına kavuşabilmeleri için can damarı olacaklar. Gittikleri yerlerde KSBÜ’nün amblemini taşıyacaklar. Bizlerle olan aidiyetleri kesilmeyecek. Çevrenize örnek olacaksınız. Dünya insanlığına katkı vermeye çalışacaksınız. En İyi şekilde temsil edeceğinize inanıyorum.” dedi.

FAKÜLTE BİRİNCİSİ EBE RABİA OSKAN

Fakülte birincisi Ebe Rabia Oskan’a Rektör Kavuncu tarafından diploma takdimi yapıldı. Oskan, KSBÜ’de emek sarf eden hocalarına teşekkür ederek hem mezun olmanın mutluluğunu hem hüznünü yaşadığını belirtti. Ardından mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. Bölüm birincileri rektör yardımcıları tarafından tebrik edildi. Tüm öğrencilere diplomaları takdim edildikten sonra büyük bir heyecanlar kepler atıldı.

KAVUNCU: “HER BİR ÖĞRENCİMİZE KEFİLİZ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!