KAR UYARISIYLA OTO LASTİKÇİLERE AKIN ETTİLER

featured
service
ÜTAHYA’DA VATANDAŞLAR, METEOROLOJİNİN ‘KAR GELİYOR’ ÇAĞRISI SONRASI OTO LASTİKÇİLERİNE AKIN ETTİ. (HÜSEYİN CAN AKSU/KÜTAHYA-İHA) Kütahya’da vatandaşlar, meteorolojinin ‘kar geliyor’ duyurusu sonrası oto lastikçilerine akın etti.

Kütahya’da vatandaşlar, meteorolojinin ‘kar geliyor’ duyurusu sonrası oto lastikçilerine akın etti.

Aracını kışa hazırlamak isteyen sürücüler, lastikçilerde uzun kuyruklar oluşturdu. Kar yağışı öncesi hususi araç sürücülerinin kış lastiğine olan ilgisinin arttığını söyleyen oto lastik ustası Mehmet Acar: “Kar haberi sonrası işlerimizde yoğunluk bir haftadır sürüyor. Kütahya halkı bu konuda bilinçli Aralık ayı itibari Kütahya’da vatandaşlar kış lastiğine gerekli önemi veriyor. Benim buradan sürücülere çağrım kar olmadan buz olmadan kış lastiklerini taktırmaları kendileri için çok iyi olur, yolda kalmazlar, trafikten ceza yememiş olurlar” diye konuştu.

“KAZALARI BÜYÜK ORANDA ÖNLÜYOR” Kış lastiklerinin kazaları büyük oranda önlediğine dikkat çeken Acar, “Kış lastiği, vakum ve yumuş kalması nedeni ile eksi 10 derecede kışlık lastik 0 derece kalır, yumuşak olması nedeni ile donma yapmaz. Bizi kazadan korur, karşı tarafı kazadan korur bu konuda hassasiyet gösterilmesi çok önemli. Kış lastikte dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise lastiklerin dişleri ve yaşı önemli eski model bir lastik kullanımından kaçınılmalı. Lastik fiyatları ise geçtiğimiz seneye oranlar yüzde 100 zamlandı” şeklinde konuştu. Kazalardan kaçınmak ve yolda kalmamak için araçların soğuk havalarda kış lastiği kullanılması gerektiğini söyleyen sürücüler ise kar, don, buz olmadan kış lastiğine geçilmesi çağrısında bulundular.

KAR UYARISIYLA OTO LASTİKÇİLERE AKIN ETTİLER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!