Kapadokya ziyaretçi rekoru kırdı

Müze ve ören yerlerini ziyaret eden turist sayısının geçmiş yıllarla karşılaştırıldığında önemli ölçüde arttığını ifade edildi.

Kapadokya ziyaretçi rekoru kırdı
service

Nevşehir Valisi Ali Fidan, gazetecilere yılın 10 aylık döneminde bölgedeki müze ve ören yerlerini ziyaret eden turist sayısının geçmiş yıllarla karşılaştırıldığında önemli ölçüde arttığını ifade etti.

Bu yılın ocak-ekim döneminde bölgeyi 4 milyon 256 bin 129 yerli ve yabancı konuğun ziyaret ettiğini belirten Fidan, şu şekilde konuştu:

“Kapadokya, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleriyle ülkemizin ve dünyanın önde gelen turizm bölgelerinden biridir. Nevşehir, yılın her ayında devam eden turizm etkinlikleriyle milyonlarca turisti ağırlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. İlimizdeki müze ve ören yerlerinin 10 aylık ziyaretçi rakamlarına baktığımızda, tarihi bir rekora tanık oluyoruz. Bu dönemde 4 milyon 256 bin 129 yerli ve yabancı turist ağırladık. Bu, tüm zamanların en yüksek rakamına ulaşıldığını gösteriyor. Eğer ziyaretçi sayıları bu hızla artmaya devam ederse, yıl sonunda 5 milyon ziyaretçiyi aşacağımızı öngörüyoruz.”

Fidan, bölge turizminde 2022 yılını zirve yıl olarak kabul ettiklerini ve bu süre zarfında müze ve ören yerlerini 4 milyon 192 bin 70 kişinin ziyaret ettiğini de belirtti.

Ayrıca, Fidan, konaklama sürelerini artırmak ve turizmi geliştirmek amacıyla çalışmaların devam ettiğini ekledi.

Kapadokya ziyaretçi rekoru kırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!