“KALBİNİ KORU BİSİKLETLE YAŞAMA BAĞLAN”

featured
service

Bisikletliler Derneği Kütahya Temsilciliği, Türk Kalp Vakfı iş birliğinde, “Kalp Sağlığı Haftası” dolayısıyla “Kalbini koru bisikletle yaşama bağlan” sloganıyla bisiklet turu düzenlendi.

Derneğin İl Temsilcisi Hasan Hüseyin Cengiz, etkinlikte, bisiklet sürmenin sağlıklı yaşama büyük katkısı olduğunu söyledi.

AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK

Bisikletin hem sağlık hem de çevre için çok önemli olduğunu vurgulayan Cengiz: “Bugün de farkındalık oluşturmak için bisikletseverlerle bir araya geldik. Pedal çevirerek insanları bisiklet kullanmaya özendirmek istiyoruz” dedi.

100 BİSİKLETLİDEN 6 KİLOMETRELİK TUR Etkinliğe katılan ve yaklaşık 25 yıldır bisiklet kullandığını dile getiren Adnan Kuzu da bisiklet kullanımının sağlık açısından faydasının yanı sıra, şehirlerdeki trafik yoğunluğunun azalmasına da katkı sunduğunu ifade etti. Elif Baştüfekçi ise bisiklet binmenin kendisi için bir tutku olduğunu dile getirerek, herkese bisiklet kullanma çağrısında bulundu. Zafer Meydanı’nda yaklaşık 100 bisikletlinin katılımıyla başlayan etkinlik, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı ile Dumlupınar Bulvarı’nda devam eden yaklaşık 6 kilometrelik turla yine Zafer Meydanı’nda sona erdi.

“KALBİNİ KORU BİSİKLETLE YAŞAMA BAĞLAN”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!