KADIN VE ENGELLİ İSTİHDAMINA KAPI AÇIYOR SİMAV KESTANESİ SOFRALARDAN KOZMETİĞE

featured
service

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından SOGEP kapsamında desteklenen “Simav Kestanesi Kadın ve Engelli İstihdamına Kapı Açıyor” projesi kapsamında Simav kestanesinden şampuan ve sabun üretimi başladı. 200 kadın ve engelli istihdamın hedeflendiği projede tam kapasite üretime geçildiğinde günde 50 bin paket üretim yapılabilecek.

Simav’ın tescilli ürünü Simav kestanesi marka olma yolunda ilerliyor. “Simav” markasıyla Simav kestanesinden üretilecek temizlik malzemeleri ve kozmetik ürünleri ihraç edildiğinde hem Simav kestanesini bilmeyen kalmayacak hem de ilçedeki kadın ve engellilerin istihdamı sağlanmış olacak.

YÜZDE YÜZ DOĞAL

Zafer Kalkınma Ajansı koordinasyonunda desteklenen “Simav Kestanesi Kadın ve Engelli İstihdamına Kapı Açıyor” projesi ile %100 doğal olarak üretilen temizlik malzemeleri ve kozmetik ürünleri paketlere girmeye başladı. Kadın ve engelli istihdamına da kapı açan ve 1,3 Milyon TL’ye bedelle kazandırılan proje kapsamında ilk etapta şampuan, sıvı sabun, katı sabun, roll-on, kolonya, bulaşık deterjanı, el masaj ve vücut kremi üretimi yapılacak.

GÜNLÜK 50 BİN PAKET ÜRETİLECEK

Geçtiğimiz yıllarda sadece çerez olarak ihracatı yapılan coğrafi işaretli Simav Kestanesi artık ham madde olarak kullanılacak. 2021 yılında bin 500 ton üretimden 50 milyon liralık gelir sağlayan Simav kestanesi, kozmetik ve temizlik ürünlerinin üretimiyle geliri kat be kat artıracak. Proje kapsamında üretimin başladığı tesiste, ilk etapta 60 personele istihdam sağlanıyor. 200 kadın ve engelli istihdamının hedeflendiği tesiste tam kapasite ile çalışıldığında günlük 50 bin paket üretim yapılabilecek.

KADIN VE ENGELLİ İSTİHDAMINA KAPI AÇIYOR SİMAV KESTANESİ SOFRALARDAN KOZMETİĞE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!