Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İYİ Parti Kütahya Belediye Başkan adayı Tekdemir, projelerini anlattı

Kütahya’nın trafik sorunu için

Kütahya’nın trafik sorunu için tramvay projesini hayata geçireceklerini belirten İYİ Parti Kütahya Belediye Başkanı adayı Ahmet Tekdemir, “Tramvayla birlikte yıllardır hep konuşulup da bir türlü faaliyete geçirilemeyen teleferiği biz hayata geçireceğiz.” dedi. 

İYİ Parti Kütahya Belediye Başkan adayı Ahmet Tekdemir, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Projeleri hakkında bilgiler veren Tekdemir, yeniden değişim ve dönüşüm başlatmak için yola çıktıklarını söyledi.

Aday adaylığı sürecinde Kütahya’nın geri kalmışlığını, siyasi anlamda elli yılda Kütahya’nın yaşadığı sorunları çözmek istediklerini belirten Tekdemir, “Kütahya’yı yeniden nasıl tekrar eski şaşalı günlerine döndürürüz. Başkent olan bir şehri tekrar nasıl istediğimiz, arzu ettiğimiz ekonomik, sosyal ve kültürel yapıya dönüştürebiliriz. Ve bununla ilgili de neler yapabiliriz diye bir yola çıktık.” dedi.  

İYİ Parti Kütahya Belediye Başkan adayı Tekdemir, projelerini anlattı

“TRAMVAY VE TELEFERİK PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Kütahya’nın yıllardır ihtiyacı olan en büyük sorunlarından biri olan trafik sorunu ile ilgili projelerinin olduğunu anlatan Tekdemir, şöyle devam etti:

“Küçük bir şehir olmasına rağmen trafik sorununun bu kadar yoğun olduğu başka bir il ben görmedim. Küçük bir iliz ama trafik sorunumuz İstanbul’dan daha berbat bir vaziyette. Bunun için alternatif bir çözüm olarak tramvayı mutlaka kazandıracağız. Tramvayla birlikte Kütahya’ya bir prestij projesi olan yıllardır hep konuşulup da bir türlü faaliyete geçirilemeyen teleferiği inşallah biz hayata geçireceğiz.” 

“SAVUNMA SANAYİ OSB’Yİ KÜTAHYA’YA KAZANDIRACAĞIZ”

Teleferik projesinin de gündemlerinde olduğunu aktaran Tekdemir, “En büyük projelerimizden birisi Kütahya’nın kalkınmasını gerçekten çok üst düzeye taşıyacak Türkiye’de sadece Ankara Akyurt’ta olan ve ikincisinin de Kütahya’ya kurmayı planladığımız ve devletimizin ve milletimizin bekası için memleketimizin huzur ve refahı için, şehrimizin Türkiye’de değil dünyada bir söz sahibi olabileceği savunma sanayi organizesi gibi devasa bir yatırımı da getirmek için sizlerle bunu paylaşmak isterim.” ifadelerini kullandı.