Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İTALYA’DA YAPILACAK KÜTAHYA’DA SERGİLENECEK

DPÜ akademisyenleri ve öğrencileri,

DPÜ akademisyenleri ve öğrencileri, Comix&Digital Projesi kapsamında Fransa’daki atölye çalışmalarına katıldı. Yapım aşamaları İtalya’nın Napoli şehrindeki atölye çalışmalarıyla devam edecek olan projedeki eserler, Kütahya’da gerçekleştirilecek olan eğitimlerle nihai hâlini alacak.

DPÜ akademisyenleri ve öğrencileri Comix&Digital atölye çalışmaları için Fransa’ya gitti. 2020 Erasmus+ KA203 programı dâhilinde Universite Aix-Marseille eş güdümünde yürütülen ve DPÜ’nün paydaşı olduğu Erasmus+ Comix&Digital Projesi kapsamında Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin akademisyenleri Prof. Dr. Levent Mercin, Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Yunus Şişman, Dr. Öğr. Üyesi. Esra Işık, Öğr. Gör. Elif Dokur ile Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden Furkan Saraç, Hazar Kutay Aymergen, Doğan Güneş Yıldırım, Ömer Faruk Sevmez, Fatma Nalbant, Tuğçe İmren, Ruveyda Akçatepe ve Gülbeyza Çakır, Aix Marseille Üniversitesinde ve Fransa’nın saygın sanat okullarından ESDAC’da atölye çalışmalarına katıldılar.

4 AYRI DİLDE EĞİTİMLER VERİLDİ

Akademisyenler ve öğrencilerden oluşan ekip, atölye çalışmaları öncesinde yazdıkları senaryoyu ve dijital olarak hazırladıkları çizgi romanlarını atölye çalışmaları kapsamında tanıtma olanağı buldu. Ortak gruplar hâlinde gerçekleştirilen atölye çalışmalarında 4 ayrı dilde eğitimler verildi. Son gün Aix’de düzenlenen çizgi roman festivali kapsamında sergileri ziyaret eden akademisyen ve öğrenciler, Fransa’nın önemli iki çizgi roman yazarı ve çizerinin söyleşisine de katıldı.

ESERLER KÜTAHYA’DA SERGİLENECEK

Yapım aşamaları İtalya’nın Napoli şehrindeki atölye çalışmalarıyla devam edecek olan projedeki eserler, Kütahya’da gerçekleştirilecek olan eğitimlerle nihai hâlini alacak. Bu eserler, Güzel Sanatlar Fakültemizin Mayıs ayında Kütahya’da düzenleyeceği Sanat Festivali’nde izleyici karşısına çıkacak. Projeye ilişkin olarak DPÜ ULMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Yunus Şişman, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, Proje Genel Koordinatörü Sophie Saffi ve ESDAC Marsilya Müdürü Stéphane Salord, La Provence gazetesine verdiği ortak demeçte Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve ESDAC Sanat Okulları arasında Erasmus+ kapsamında karşılıklı staj, öğrenim ve eğitim verme hareketliliği konularında anlaşma planladıklarını belirttiler.